Jinên Tîrêjên Rojê: Laz Kemal’in selamını işkenceci gardiyanlara iletmeye devam edeceğiz

0
352

Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi İstanbul, Mersin ve Kocaeli’de eylemler düzenlediklerini bildirdi.

İnisiyatif, “Faşist TC devletinin Amed zindanlarında uyguladığı imha politikası, Mazlum Doğan’ın isyan ateşiyle nasıl yerle yeksan olduysa bugün yine öyle olacaktır. Laz Kemal’in selamını bugün yine işkenceci faşist gardiyanlara ilettik ve iletmeye devam edeceğiz” dedi.

11 Temmuz’da İstanbul Çatalköy’de “faşist TC’nin kendilerini gece kartalları olarak tanıtan bekçilerini” hedef aldıklarını belirten İnisiyatif, “Bekçiler saat 02 :30 sıralarında devriye yaptıkları sırada, el yapımı patlayıcılar ve ferdi silahla eylem düzenlemiştir. Bekçilerden 2’sinin ağır yaralandığı tespit edilmiştir” dedi.

İnisiyatife göre bekçilerin kullandığı araçta büyük çapta hasar yaşandı. Eylemi yapan birimin güvenli bir şekilde alandan çekildikleri belirtildi.

12 Temmuz’da Kocaeli’nin Gebze ilçesinde uzun süredir takibe aldıkları “faşist gardiyanlara yönelik eylem düzenlediklerini” bildiren İnisiyatif, “Bu eylemle ferdi silahla iki gardiyan vurulmuştur” dedi.

İnisiyatif, “Gardiyanlardan birinin boynundan aldığı kurşunla ağır bir şekilde yaralanıp hastaneye kaldırıldığı tespit edilmiştir. Eylem sonrası olay yerine çok sayıda özel harekat polisi sevk edilmiş, etrafı komple çembere alan TC devleti olay yerine kimseyi almamakla birlikte olayı basından gizlemek için büyük uğraş içinde olduğu görülmüştür” diye belirtti.

Açıklamada, “Türkiye ve Kürdistan zindanlarında işkence yapan tüm gardiyanlar eylemlerimizin ve birimlerimizin  hedefinde olacaklardır” denildi.

12 Temmuz’da ayrıca Mersin’in Erdemli ilçesinde AKP’li bir iş insanına ait bir nalbur dükkanı ve “faşist bir şahsa ait” iki lüks aracın molotofkokteylleri ile yakıldığı kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz