Jinên Tîrêjên Rojê Mersin, Bursa ve İstanbul’da eylem gerçekleştirdi

0
134

Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada Mersin, Bursa ve İstanbul’da “faşistleri” hedef aldıklarını duyurdu.

Açıklamada eylemler şöyle sıralandı.

19 Kasım’da Mersin’in Aydıncık ilçesinde AKP ve MHP’li faşistlere ait 4 lüks araç ve 1 nalbur deposu birimlerimiz tarafından ateşe verilip kullanılmaz hale getirilmiştir.

20 Kasım’da Bursa’nın İnegöl ilçesinde Türk faşistlerine ait 1 mobilya fabrikasına birimlerimiz el yapımı patlayıcılarla sabotaj düzenlemiş, alevler arasında kalan fabrikayı kullanılmaz hale getirmiştir.

20 Kasım’da İstanbul’un Göktürk köyünde bir sivil polis aracını takibe alan birimlerimiz, araç şehirden uzaklaşarak eylem noktasına geldiğinde iki koldan el yapımı patlayıcılar ve ferdi silahlarla eylem düzenlemiştir.  Bu eylemde faşist polislerden birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü, diğerinin de yaralandığı bilgisi yerel kaynaklardan tespit edilmiştir.”

Açıklamada “Bu eylemler faşist TC devletinin Rojava’ya başlattığı işgal saldırılarına misilleme olarak yapılmıştır. Bu eylem bir başlangıçtır. Şu iyi bilinmelidir ki her geçen gün içimizde biriken kin ve intikam ateşini an itibariyle eyleme dökmeye ant içeriz. Birimlerimizin Kobanê serhildanı ruhuyla alanlarda her anını eyleme çevirip faşist TC devletini her yerde vurmaya devam edecektir” denildi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here