Jinên Tîrêjên Rojê, polisleri, bekçileri ve “AKP’li faşistlere ait” işyerleri ve araçları hedef aldı

0
230

İnisiyatif yaptığı açıklamada Mersin ve İstanbul’da düzenledikleri eylemlerde, bir polis ve iki bekçinin yaralandığını, bir fabrika ve dört lüks aracın yakıldığını belirtti.

Açıklamaya göre;

22 Aralık günü Mersin’in Erdemli ilçesinde AKP’li Y.A’ya ait 4 lüks araç ve bir nalbur dükkanı yakılarak kullanılmaz hale getirildi.

21 Aralık günü İstanbul’un Tuzla ilçesinde İçişleri Bakanlığı’na bağlı bekçilerin mesken ettikleri bir kafe el yapımı patlayıcılarla hedef alındı. Eylemde bekçilerden ikisi yaralandı, kafe büyük hasar gördü.

20 Aralık’ta Sakarya’nın Sapanca ilçesinde faşistlere ait mobilya üretim fabrikasının elektrik hattına el yapımı patlayıcılarla eylem düzenlendi, fabrika alevler içinde kalarak kullanılmaz hale geldi.

20 Aralık günü İstanbul’un Çatalca ilçesinde devriye gezen polislere ait bir araca, seyir halindeyken ferdi silahlar ve el yapımı patlayıcılarla eylem düzenlendi. Araçta büyük hasar oluştu, bir faşist polis yaralandı.

Açıklamada, bu eylemlerin Kürt anneleri ve halkına yönelik “barbarca” saldırılara misilleme olarak yapıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz