Jinên Tîrêjên Rojê’den İstanbul ve Mersin’de eylemler

0
238

Yazılı bir açıklama yapan İnisiyatif, “Ölümsüz komutan şehit Zilan (Zeynep Kınacı) yoldaşın anısına İstanbul ve Mersin’de eylemler gerçekleştirdiklerini bildirdi.

27 Mayıs günü Mersin’in Çamlıca ilçesinde “AKP’lilere ait narince üretim fabrikasını ateşe verecek kullanılmaz hale getirdiklerini” belirten İnisiyatif, aynı gün İstanbul’un Fatih ilçesinde polisleri hedef aldıklarını ifade etti.

Açıklamada “Yedikule mahallesinde gece saatlerinde devriye yapan TC’nin motosikletli faşist polislerine yönelik birimlerimiz el yapımı patlayıcılarla ve ferdi silahla iki koldan eylem düzenlemiştir. Birimlerimizin başarılı eylemi sonucu polislerden 3’ü ağır yaralanmış, eylem yerine gelen resmi araçlarla yaralılar alınmıştır” denildi.

Açıklamada devamla şunlar belirtildi:

“Eylem sonrası mahalleyi ablukaya alan TC faşizmi etraftaki masum halka rastgele saldırmıştır. Birimlerimiz eylem sonrası güvenli bir şekilde alandan çekilmiştir.

Faşist TC. devleti ve işbirlikçileri bilmelidir ki Zilan yoldaştan aldığımız bu miras zafere ulaşıncaya kadar devam edecektir.”

PATNOS’TA TEDAŞ ARACI ATEŞE VERİLDİ

İnisiyatif, Ağrı’nın Patnos ilçesinde de mayıs ayında bir TEDAŞ aracını ateşe vererek kullanılmaz hale getirdiklerini bildirdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here