Jinen Tirejen Roje’den tecride karşı İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’da eylem

0
390

Jinên Tirêjên Rojê İnisiyatifi, Jinen Tirejen Roje İnisiyatifi, İmralı’de Kürt HalK Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’da eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Jinên Tirêjên Rojê İnisiyatifi, Kürt HalK Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı, 21, 22, 23 ve 24 Mart tarihlerinde İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’da eylem gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Jinên Tirêjên Rojê İnisiyatifi eylemlere ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Açıklamada, Halklar Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık durumuna ilişkin yayılan haberler karşısında yüz yüze görüşme gerçekleştirilmeyene kadar her alanda eylemlerini artırarak devam edeceklerini vurguladı.

‘Önder Apo’suz yaşamı ne yaşarız ne de yaşatırız’

Açıklamanın devamında, “Halklar Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık durumuna dikkat çekerek; “Önderliğimizin yaşamına dönük yayılan haberler karşısında şunu çok net belirtiyoruz ki düşünmek bile istemediğimiz herhangi bir durum karşısında sadece Türkiye değil bütün dünyayı cehenneme çeviririz. Önder Apo’suz yaşamı ne yaşarız ne de yaşatırız.” dedi.

İnisiyatif eylemlere ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

21.03.2021 İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde faşist AKP’ye ait BİM ve A101’e birimlerimiz tarafından eş zamanlı olarak el yapımı patlayıcılar ve molotoflarla eylem düzenlenmiş 2 market büyük çapta maddi zarara uğratılmıştır.

22.03.2021 Kocaeli’nin Gebze ilçesinde birimlerimizin uzun zamandır takip ettiği fuhuş ve uyuşturucu çetelerine yönelik eylem düzenlenmiş ve çetelere ait 6 araç ateşe verilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Ayrıca çete lideri olarak bilinen AKP Gençlik Kolları’nda görev yapan Salih ismindeki şahıs eylem esnasında yaralanmıştır.

23.03.2021 İstanbul’un Silivri ilçesinde Türk faşistlerin yoğunlukta yaşadığı mahalleye birimlerimiz eylem düzenlemiştir. Eylemde 8 lüks araç 1 nalbur ve 1 market ateşe verilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Eylem sonrası faşist TC polisi mahalleyi ablukaya alıp rastgele etrafta bulunan insanlara saldırmıştır. Birimlerimiz eylem bölgesinden güvenli bir şekilde yerlerine çekilmiştir.

24.03.2021 Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde AKP-MHP’li faşistlere ait bir ev birimlerimizce ateşe verilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

24.03.2021 İstanbul’un Eminönü ilçesinde birimlerimizin uzun zamandır takip ettiği emekli bir faşist TC polisine ait markete birimlerimiz eylem düzenleyerek marketi ateşe vermiştir. Faşist TC polisi eylem sırasında yaralanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz