Jinen Tîrejen Roje’den tecrite karşı İstanbul’un birçok ilçesinde eylem

0
272

Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrite karşı İstanbul’un birçok ilçesinde eylem düzenlediğini duyurdu.

Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrite karşı İstanbul’un Şile, Tuzla, Fatih ve Hadımköy ilçesinde eylem düzenlediklerini bildirdi.

Jinen Tîrejen Roje İnsiyatifi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Faşist TC devleti Önder Apo’ya yönelik ağır ve eşi benzeri görülmemiş bir işkence ve tecrit politikası yürütmektedir. Önder Apo’nun halktan ve dış dünyadan düşünce ve fikirlerini koparmak için tecriti devam ettiren faşist rejim aynı zamanda Kürt Halkı ve PKK’nin kırmızı çizgisi olan Önder Apo’nun yaşamına ilişkin asılsız iddalar ortaya atmıştır. 22 yıldır İmralı adasında tecrite karşı direnen Önder Apo için zindanlarda 27 Kasım itibarı ile başlayan açlık grevi direnişi, Mexmur Kampı ve Lavrio Kampı’nda destek buldu. Bugün zindanlarda ki yoldaşlarımız öncülüğünde bu alanlarda yürütülen açlık grevi direnişi bizler için kutsaldır ve özeleştiri gerekçesidir.

Bu kadar zulüm ve baskıya rağmen zindanlardaki yoldaşlarımız bu zor sürece öncülük etmektedir. Başta Kürdistan gençliği olmak üzere tüm halkımız bu direniş karşısında olan sessizliğini bozmalı ve bulunduğu her alanı direniş ve eylem alanına çevirmelidir. Her yeri eylem ve direniş alanına çevirecek gerekçemiz var. Önderliğimiz üzerinde dünyada eşi benzeri görülmemiş bir tecrit var ve biz bu insanlık dışı uygulamaları kabul etmiyoruz. 40 milyonu aşkın Kürt halkının ve dünyada milyonların Önder olarak gördüğü Önder Apo için yapılacak her eylem meşrudur. Sosyal ve ekonomik olarak büyük bir çöküntü ve kriz yaşayan AKP-MHP faşizmi Önder Apo ile müzakere edip bu krizi aşmak yerine Önder Apo şahsında Kürt halkını ve aynı zamanda Türkiye halklarına tecrit uygulamaktadır. Türkiye halklarıda artık bu faşizme karşı sesini çıkarmalıdır.

Madem ki Türkiye devrimi Kürdistan’dan geçiyor o halde gelin beraber bu tecriti parçalayalım. Önder Apo’nun özgürlüğü ile Kürdistan devrimini taçlandıralım. İşte o zaman Türkiye devrimi için mücadele edilebilir ve Türkiye’de demokrasiden söz edilebilir. Kürdistan başta olmak üzere tüm dünyada kendine yurtseverim, demokratım, insanım diyen her kişi ve kurum açlık grevi direnişlerine destek olmalı ve bu tecrite karşı bir an önce harekete geçmelidir. Bizler Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi olarak bu zor koşullarda zindanlarda direnen yoldaşlarımızı, Mexmur kampında direnen halkımızı ve Lavrio Kampı’nda direnen tüm halkımıZı selamlıyor direnişleri ve mücadeleleri önünde saygı ile eğiliyoruz.

Jinen Tirejen Roje İnisiyatifi, son eylemlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

*15.04.2021 İstanbul’un Şile ilçesinde AKP’li Türk barbarlarının barındığı 1 evin içerisinde fuhuş ve uyuşturucu tacirliği yapıldığı tespit edilmiştir. Birimlerimiz tarafından eve eylem düzenlenip bina içerisindeki uyuşturucu ile ateşe verilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

*16.04.2021 İstanbul’un Fatih ilçesinde Türk faşistlere ait fuhuş evi olarak kullanılan 1 ev birimlerimizce ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir. Ayrıca kadınlara zorla fuhuş yaptıran Mahmut isimli şahıs birimlerimizce cezalandırılmıştır.

*17.04.2021 İstanbul’un Tuzla ilçesinde AKP-MHP’li faşist bir iş adamına ait 1 mobilya üretim fabrikası birimlerimiz tarafından ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir.

*17.04.2021 İstanbul’un Hadımköy ilçesinde AKP-MHP’li faşistlerin yoğunlukta yaşadığı bölgede birimlerimiz tekniki bir eylem tarzıyla ilçede bulunan merkezi elektirik trafosuna sabotaj eylemi düzenleyip ardından ateşe vermiştir. İlçede bulunan 5 mahalle saatlerce elektriksiz bırakılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz