Jinên Tolhildêr İnisiyatifi üç kentte eylem gerçekleştirdi

0
71

Yazılı bir açıklama yapan Jinên Tolhildêr İnisiyatifi üç kentte düzenledikleri eylemlerini şöyle sıraladı:

“6 Ağustos günü Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde faşist iktidar yanlısı ve emekli asker olan Kerim Sancak’a ait 1 ambalaj üretim fabrikasına birimlerimiz tarafından sabotaj eylemi düzenlenerek fabrikanın tamamı kullanılamaz hale getirilmiştir.

7 Ağustos’ta Antalya’nın Finike ilçesinde faşist AKP-MHP rejimine bağlı firmaların doğa katliamı yapan iş araçlarından ikisi birimlerimiz tarafından ateşe verilmiştir.

5 Ağustos’ta Sakarya’nın Serdivan ilçesinde birimlerimiz akşam saatlerinde Ülkü Ocakları üyelerinin bir mobilya mağazasını ateşe verip, mağazanın içindeki ürünleri işlevsiz hale getirmiştir.”

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Diriliş Devrimini başlatan 15 Ağustos 1984 hamlesinin büyük komutanı Mahsum Korkmaz şahsında şehit düşen tüm gerilla komutanları ve savaşçılarını minnet ve saygıyla anıyoruz. Ağustos ayında şehit düşen büyük komutanlar Engin Sincer, Atakan Mahir ve Zeki Şengali’yi de saygı ve minnetle anıyoruz. Önder Apo’nun, tüm Kürt halkının, dağda, zindanda ve her yerde soykırımcı sömürgeciliğe karşı direnenlerin Diriliş Bayramını kutluyoruz. Bize direniş geleneği ve onurlu bir yaşamı ören tüm bu direniş ve mücadele şehitlerini büyük bir saygı, sevgi ve minnetle anarken; yollarının takipçileri olduğumuzu, mücadelemizde yaşatacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here