Kars Belediyesi’ne saldır(tıl)dılar

0
664

Kars Belediye binasına gelen üç kişi, belediye güvenlik personeline hakaret ettikten sonra güvenlik ofisindeki eşyalara zarar verdi. Saldırıyı yapan iki şahsın cinayet ve gasp suçundan sabıkalı oldukları belirlendi.

Alınan bilgilere göre olay bu akşam saat 18.30 sıralarında yaşandı. Belediye binasına gelen üç kişi Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen ile görüşmek istediğini söyledi. Görevlilerin hafta sonu olduğunu söylemesine rağmen şahıslar belediyeye girmeye çalıştı. Belediyenin güvenlik görevlilerinin izin vermemesi üzerine küfür ve hakaretler savuran şahıslar, güvenlik noktasındaki ofis masasını da dağıttı. Belediye personeli ardından polise haber verdi. Olay yerine gelen polisler kamera kayıtlarını aldıktan sonra belediyeden ayrıldı.

Haberin gelişim evreleri bu düzeyde, fakat HDP belediyeleri Kayyım atamalarıyla hep gündemde olan bir parti ve Kars belediyesi elinde kalan birkaç belediyeden bir tanesi, bu denli basit olarak bu habere bakmak yanlış olur.

Hatırlanacağı üzere Devlet faşizmi bu belediyenin HDP’nin eline geçmesini hiç kabul etmedi. Tüm çirkefliklere rağmen belediyeyi alamadılar.

Birde haberi şöyle okuyalım,

II. Abdulhamit oyunları mı diyelim, Hitler faşizmi gibi SS oyunu mu diyelim…

İki sıradan sabıkalı kişi ellerini kollarını sallayarak bir belediyeye saldırıyor güvenlikleri bertaraf ediyor sonrasında ortalığı dağıtıp gidiyorlar. Sonrasında polisler çağrılıyor, inceleme kamera kayıtları alınıyor.

Bu polisler hiç mi hiç bu şahıslar için gelmemiştir? Tamamen belediye içerisinde farklı bir arama yapılmış veya bir şeyler yerleştirilmiştir. Her ne kadar anlamı basit bir gözdağının devlet çetesi halini yansıtıyorsa da.

Belediyeye kayyım atamak için can atan devlet faşizmi, bunun startını bu küçük oyunla başlatmıştır.

Avrel Ekin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz