KBDH Adana’da polisleri vurdu

0
215

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) Eylem Ataş Milisleri imzasıyla yapılan açıklamada, “KBDH olarak 30 Haziran akşamı Adana’da bu katliamcı düzenin faşist polislerini vurduk. Eylem Ataş Milislerimiz, saat 22.00 civarında Yüreğir’de, Çukurova Caddesi’ndeki polis noktasına bombalı saldırı düzenledi. Eylemimiz sonucu bir polis yaralandı. Milislerimiz başarılı bir şekilde eylem alanından ayrıldı” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Türk devletinin tarihi katliamlarla dolu. Bu sömürü düzeni Anadolu halklarının kanları ve canları üzerinde yükseldi. Ermeni Soykırımı, Rum katliamları ve sürgünleri, sayısız Kürt katliamı, Alevilere dönük katliamlar…

2 Temmuz 1993’te faşist devlet eliyle tezgahlanan Madımak Katliamı, bu vahşi düzenin cani kırımlarından biriydi. 33 canımızı acımasızca yaktılar. Devlet, katliamın sanıklarını bir bir ödüllendirirken, katliam anmalarını bile yasaklıyor.

Her devrim kendi acılarla dolu mücadele tarihinden beslenir. O zorlu kavgalardan güç alır. Madımak’ı unutmadık, unutturmayacağız. Yitip giden her canımız için faşist düşmandan hesap soracağız!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz