KBDH Feride Yıldız Milisleri’nden Antep’te sabotaj eylemi

0
512

KBDH Feride Yıldız milisleri, Antep Islahiye’ de sabotaj eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Feride Yıldız Milisleri, 08 Şubat 2021 günü saat 21:00 sularında Antep Islahiye’de AKP’nin faşist örgütlenmesinin ve cihatçı çetelerin kümelendiği noktalarından biri olan Comi adı verilen bölgede elektrik trafosuna sabotaj eylemi gerçekleştirdikleri bildirildi.

KBDH Feride Yıldız Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Uluslararası Komplosu ile bir halkın “güneşini” karartacaklarını, özgürlük mücadelesini karanlığa boğacağını düşünenler her gün yenilmeye devam etmektedirler. Ezilen Kürt halkı ve Türkiye emekçi sınıfları, devrimciler, yurtseverler faşizme biat etmeyerek, sömürü ve sömürgeci iktidara karşı direnişi zafere taşımaktadır” denildi.

Açıklamada, “Nasıl ki Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında bir halkı tutsak edeceklerini düşünen Uluslararası komplocuların, yaratmaya çalıştıkları karanlığı, bedenlerini ateşe vererek “güneşimizi karartamazsınız” eylemleri ile aydınlatan direnişçiler parçaladıysa, bugün de “çöktürme planları” ve Tecrit, zindan direnişçileri ve birleşik güçlerimiz tarafından parçalanacaktır.

İmha ettiğimiz trafo; çeteleri, faşist güçleri, tarihten hak ettikleri yere, karanlığa teslim etmiştir. Faşizmin, işgalciliğin, saray rejimin hak ettiği yerde aynı karanlıkta yok olmaktır”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here