KBDH Milisleri’nden polis aracına bombalı ve silahlı eylem

0
500

KBDH Milisleri, Mersin Tarsus’ta devriye gezen akrep tipi zırhlı polis aracına EYP ve uzun namlulu silahlarla eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu. Olay yerine çok sayıda ambulans geldiği gözlemlendiği belirtildi.

KBDH Milisleri, 08 Şubat 2021 günü saat 23:00 sıralarında Mersin Tarsus Alibeyli mahallesinde devriye gezen akrep tipi zırhlı polis aracı EYP ile hedeflenmiş ardından uzun namlulu silahlar ile ateş altına aldığını ve olay yerine çok sayıda ambulans ve zırhlı araç girişi yapıldığı gözlemlendiğini bildirdi.

Yapılan eyleme ilişkin yazılı açıklama yapan KBDH Milisleri, “AKP-MHP faşizmi 15 Şubat Uluslararası komplonun yıl dönümünde yeni komplolara hazırlanıyor. 22 yıldır Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın mücadele çizgisinden doğup, bir halkı aydınlatan “Güneş’i Karartamayanlar” şimdi Medya Savunma Alanlarına işgal operasyonları başlatarak Uluslararası komployu derinleştirmeye, yeni komplolarla Kürt halkını topyekûn imha etmeye çalışıyorlar” denildi.

‘Gare bölgesine işgal operasyonu başlatan faşist iktidara cevabımızdır’

Açıklamanın devamında, “Her yerde büyüyen direniş seslerini, Medya Savunma Alanlarında bulunan Gare bölgesine işgal başlatarak susturacağını düşünen faşist iktidara cevabımız Kürt ve Türk halkların birleşik mücadele pratiği olacaktır. Bugün büyüyen özgürlük mücadelesi dağlarda gerillalarla, sokaklarda milis güçlerimizle, meydanlarda halk kitleleri ile zafere ulaşacaktır. Sömürgeci-İşgalci faşist iktidar birleşik devrim güçlerimiz karşısında kaybedecektir.

KBDH Milisleri olarak bu eylemimizle bir kez daha duyuruyoruz; “güneşimizi karartamazsınız” eylemcilerinin fedai duruşu işgalciliğe, faşizme karşı net çizgimizdir. Uluslararası komployu yapanların ezberini bozan bu direniş çizgisinde, faşizmin kimyasını bir kez daha biz bozacağız. Komplolar sökmedi, sökmeyecek. Birleşik kadın direnişi, faşizmi yıkacak!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here