KCK: Görüldü ki örgütlü güç ve mücadele ile sonuç alınmaktadır

0
105

“Dem dema Azadiyê” Hamlesinin birinci yıldönümüne ilişkin yaptığı yazılı açıklamanın devamında ancak örgütlü güç ve mücadele ile sonuç alındığını belirten KCK mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu.

KCK’nin yaptığı yazılı açıklamanın devamı şu şekilde:

“Kürt halkı da dostları da demokrasi güçleri de görmüştür ki, ancak örgütlü güç ve mücadeleyle sonuç alınmaktadır. Bir yıllık hamle gösterdi ki, mücadele biraz daha geliştirilseydi hamle tüm hedeflerine ulaşacaktı. Bu açıdan mücadelede yetersizlikler hala bulunmaktadır. AKP-MHP faşist iktidarına karşı olan daha geniş toplumsal ve siyasal çevreler harekete geçirilebilirdi. Önderliğin paradigması bugünkünden daha etkili sonuçlar yaratacak güce sahiptir. Ancak buna denk bir etki ve gelişmeyi henüz yaratamadığımız da bir gerçektir. İdeolojik ve siyasi olarak Kürt halkı ve demokrasi güçleri tarihlerinin hiçbir döneminde olmadığı kadar haklı ve meşru bir zeminde olduğu gibi her türlü kazanma imkanına da sahiptir. Soykırımcı sömürgeci Kürt düşmanları ve demokrasi düşmanları ise bir kriz ve çıkmaz içerisinde en zayıf dönemlerini yaşamaktadırlar. Bu gerçekler iyi görülüp hamlenin ikinci yılında büyük kazanma inancıyla örgütlenerek AKP-MHP faşizmi karşıtı tüm güçleri mücadeleye katmamız halinde tarihin en büyük kazanımlarının elde edileceği açıktır.

Özgürlük hamlemizin ikinci yılında da temel hedefimiz AKP-MHP faşizmini yıkma, Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü sağlama ve Kürdistan’ın tüm parçalarında işgalleri sonlandırma olacaktır. AKP-MHP iktidarının yıkılması sadece Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümünü sağlatmayacak, aynı zamanda Ortadoğu’nun demokratikleşmesini de beraberinde getirecektir. Bu açıdan AKP-MHP faşizmini yıkmak Kürt halkının ve demokrasi güçlerinin önünde duran tarihi fırsat ve görevdir.

Kürdistan, Türkiye ve tüm Ortadoğu’da çözülemeyen ve bir çıkmaz yaratan sorunları çözecek; alternatif bir demokratik sistem yaratacak tek güç Rêber Apo çizgisinde mücadele eden Kürtler ve onlarla ittifak halindeki halklar ve demokrasi güçleridir. Bu açıdan Kürdistan’ın dört parçasındaki ve yurtdışındaki tüm Kürt halkını, kardeş halkları ve demokrasi güçlerini kadın ve gençliğin öncülüğünde ‘Özgürlüğü sağlama zamanı’ hamlesinin ikinci yılında güçlerini daha fazla birleştirmeye, bu temelde mücadeleyi yükseltmeye, AKP-MHP faşist iktidarını yıkıp Rêber Apo’yu özgürleştirerek Özgür Kürdistan, Demokratik Türkiye ve Demokratik Ortadoğu’yu yaratmaya çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz