KCK, işgalcilere karşı etkili eylemler gerçekleştiren gerillaları selamladı

0
149

KCK, “Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığına ve Tüm HPG YJA Star Komuta ve Savaşçılarına” hitaben yaptığı açıklamada, işgalci Türk ordusuna karşı Zap, Metîna ve Avaşîn’de gerçekleştirilen eylemlerden dolayı tüm gerillaları ve komutanları kutladı.

KCK’nin yazılı açıklamasında şunlar belirtildi:

19 Temmuz 2023 tarihinden bu yana Kurdistan Özgürlük Gerillası gerçekleştirdiği etkili eylemlerle işgalci Türk ordusuna ağır kayıplar verdirmiştir. Özellikle Zap, Metîna ve Avaşîn alanlarında yapılan eylemler işgalci Türk ordusuna büyük bir darbe olmuştur. Bu etkili eylemlerden dolayı başta Zap, Metîna ve Avaşîn’deki komuta ve savaşçı yapımız olmak üzere tüm HPG ve YJA STAR gerillalarını ve komutanlarını yürekten kutluyor, bu büyük eylemlerini selamlıyor, sevgilerimizi belirtiyoruz.19 Temmuz, 20 Temmuz ve 21 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşen eylemlerde katkısı olan ve doğrudan yer alan arkadaşları ayrıca tek tek kutluyoruz. Bu vesileyle Cenga Xabûr, Şehit Savaş Maraş ve Bazên Zagrosê hamlelerini, bu hamleler kapsamında gerçekleşen eylemleri selamlıyor, başarılarının devamını diliyoruz.

HSM MERKEZ KARARGAH KOMUTANLIĞINA KUTLAMA

HSMKK (Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı), stratejik ve taktik derinlikle donattığı gerilla duruşu ve vuruşuyla işgalci faşist düşman güçlerini çaresiz bırakmış, konseptini başarısız kılmıştır. Bu eylemlerle gerilla düşmana büyük bir darbe vurmanın yanında yurtsever Kurdistan halkına da büyük bir moral ve sevinç vermiştir. Bu yönüyle gerçekleşen bu eylemler hem zamanlama hem de kapsam bakımdan çok anlamlı olmuştur. Biz Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığımızı da kutluyor, selam ve saygılarımızı belirtiyoruz.

GERİLLA HER YERDE KURDİSTAN’I SAVUNUYOR

Soykırımcı sömürgeci Türk devleti 12 Temmuz 2023 tarihinde Başûrê Kurdistan’a yönelik yeni bir işgal planı devreye koymuş ve özellikle Zap ve Metîna alanlarına kapsamlı saldırılar başlatmıştır. Bu yeni saldırı planı ve girişimleri soykırımcı sömürgeci Türk devletinin Başûrê Kurdistan’ı bir bütün işgal etmek istediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Gerilla soykırımcı sömürgeci Türk devletinin Zap ve Metîna alanlarına yönelik yeni operasyon girişimine karşı bu eylemleri gerçekleştirmiştir. Dolayısıyla gerillanın bu eylemleri de dahil olmak üzere sergilediği tüm direniş, işgale karşı Başûrê Kurdistan’ın savunulması ve korunması anlamına gelmektedir. Bu gerçeğin iyi görülmesi ve anlaşılması gerekiyor. Gerilla her yerde Kurdistan’ı ve Kürt halkının kazanımlarını savunmakta, bunun için savaşmakta ve direnmektedir. Gerillanın bu direnişi yurtseverler tarafından sahiplenilmeli, düşmanla çalışan ve Kürt soykırımına hizmet eden ihanet ve işbirlikçi çizgiye karşı da güçlü bir tutum alınmalıdır. Bu yurtsever olmanın gereğidir. Kurdistan’ın savunulması, özgürleştirilmesi, Kurdistan ulusaI birliği ancak bu yurtseverlik tutumuyla olabilir.

ŞEHİTLERE VERDİĞİMİZ BAŞARI VE ZAFER SÖZÜNÜ YİNELİYORUZ

Gerilla strateji ve taktikte ulaştığı derinlik ve Apocu fedai tarzda ulaştığı düzeyle yenilmez olduğunu, yüz binlerce şehidin kanıyla sulanan Kurdistan’ı her şartta savunacağını bu büyük eylemlerle bir kez daha ortaya koymuş ve şehitlere bağlı olmanın en anlamlı pratiğini sergilemiştir. Bu son derece onurlu, anlamlı ve takdire şayan bir duruştur. Bir kez daha bu duruşu takdir ediyor, tüm HPG ve YJA STAR komutanlarını ve savaşçılarını bu başarılı eylemlerinden dolayı kutluyor, selam ve saygılarımızı belirtiyoruz. Zap, Metîna, Avaşîn ve Xakurkê şehitleri şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitlerini saygı ve minnetle anıyor, şehitlere verdiğimiz başarı ve zafer sözünü yineliyoruz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here