Kemal Pir’in şehadet yıl dönümü vesilesiyle 17 eylem gerçekleştirildi

0
62

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Rêber Apo’nun ilk yol arkadaşlarından, Apocu hareketin kurucularından, gerilla ordumuzun ilk komutanlarından ve Partimiz PKK’nin direniş tarzını belirleyen önderlerinden Kemal Pir yoldaşı şehadetinin 41. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

Güçlerimiz, Kemal Pir yoldaşın şehadet yıl dönümünün anısına 17 eylem gerçekleştirdi. Bu eylemlerde; 4 işgalci cezalandırıldı, 1 kepçe ve 10 mevzi darbelendi” dedi.

HPG, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

7 Eylül saat 10:50 ve 11:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

7 Eylül saat 12:00’da Girê FM Direniş Alanı’ndaki 1 kepçe ağır silahlar ile iki koldan vurularak darbelendi ve bu kepçe durduruldu.

7 Eylül saat 19:45 ve 21:30 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı saldırı helikopterleri ile bombalandı. Bu esnada Direniş Alanı’na indirme yapmak isteyen bir Skorsky helikopterine ağır silahlar ile müdahale edildi.

7 Eylül saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

7 Eylül saat 09:05, 09:30, 10:00, 13:45, 14:05, 14:50, 21:00 ve 23:59’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 8 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

8 Eylül saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Metîna bölgesi;

6 Eylül saat 12:00’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalcilere karşı sızma taktiği ile eylem gerçekleştirildi. Yakın mesafeden ferdi silahlar ile hedeflenip vurulan 2 işgalci cezalandırıldı.

Xakurkê bölgesi;

7 Eylül saat 07:00’da Girê Şehîd Axîn’deki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

7 Eylül’de Metîna’nın Golka alanı 4 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.

TÜRK DEVLETİNDEN BİR YALAN HABER DAHA

Adeta bir yalan üretme bakanlığına dönüşen TC’nin Milli Savunma Bakanlığı, yine bir yoldaşımızın şehadeti üzerinden yalan haber öne sürmüştür. Şerzan Mawa (Ferit Yüksel) yoldaşımız, 28 Haziran 2023 günü Sîda Direniş Alanı’nda Türk ordusunun taktik nükleer bomba saldırısı sonucu şehadete ulaştı. Şerzan yoldaşımızın şehadeti ve tüm bilgileri 4 Temmuz 2023 günü halkımıza ve kamuoyuna açıklandı. Türk özel savaş medyası 10 Temmuz günü, Şerzan yoldaşımızın şehadet bilgisini çarpıtarak haberleştirdi. 8 Eylül 2023 günü ise TC’nin Milli Savunma Bakanlığı tarafından, Şerzan yoldaşımızın şehadeti sanki yeni yaşanmış gibi yansıtılarak ve Zagros sorumlularından olduğu öne sürülerek haberleştirildi. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; Türk ordusu Şerzan yoldaşımızın şehadetine taktik nükleer bomba ile sebep olduğu için savaş suçlusu bir ordudur. Gerillanın direnişi ve yüksek taktik zekası karşısındaki tıkanıklığını sadece aşırı teknik kullanarak, savaş suçları işleyerek ve bunlarla da sonuç elde edemeyince yalanlara sığınarak örtmeye çalışan çaresiz bir durumdadır. Bu konuda belirttiklerinin tümü yalandır ve belgeleri ile daha önce kamuoyuna sunulmuştur.

Şerzan yoldaşımız, halkının özgürlük davasına yürekten inanmış Apocu bir fedai ve savaşçıdır. Türk özel savaş medyasının belirttiği gibi Zagros sorumlusu değildir. Fakat bilinmelidir ki, her Apocu fedai savaşçı büyük bir inanca, ideolojik birikime, yüksek kararlılığa, taktik zekaya, bunları uygulama beceresine ve yaratıcılığına sahiptir. Her Apocu fedai militan yeri geldiğinde bir nefer, yeri geldiğinde bir general gibi savaşmasını bilmektedir. Şerzan yoldaşımız da, yiğitçe savaşıp şehadete ulaşarak halkımızın yüreğinde yer edinen bir savaşçı ve kahramandır. Halkımızı, kamuoyunu ve duyarlı özgür basın kurumlarını Türk özel savaş aygıtının yalanlarına itibar etmemeleri için hakikatler hakkında bilgilendiriyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here