Kobanê’de 3 Onur Direnişi şehidi sonsuzluğa uğurlandı

0
668

Onur Direnişi’nde şehadete ulaşan Cîhad Hemû (Bahoz Aşmî), Kênco ve Weysî Oso Kobanê’de düzenlenen görkemli törenle son yolculuklarına uğurlandı.

Kobanê’de bulunan Şehîd Dîcle Şehitliği’nde toplanan binlerce Kobanêli Onur Direnişi şehitleri Cîhad Hemû (Bahoz Aşmî), Kênco ve Weysî Oso için görkemli bir tören düzenledi. Törende konuşan Kongreya Star Kobanê Koordinasyon üyesi Elmaz Rûmî, Türk devletinin saldırılarının QSD savaşçılarının direnişine çarptığını ve kırıldığını söyledi. İşgal saldırılarına karşı dünya kamuoyunun açıklamalarla yetinmesini kınayan Elmaz, saldırılara karşı harekete geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Ardından konuşan PYD Yürütme Kurulu üyesi Ehmed Xoca, Özerk Yönetim ile Suriye rejimi arasında varılan mutabakata dikkat çekerek, Suriye rejiminin kendi sınırlarını koruması gerektiğini söyledi. Ailesinin üçüncü şehidi olan Weysî Oso’nun babası da törende, “Hiçbir saldırıya karşı kaybetmedik. Direnişte ısrarlıyız. Başaracağız. Kobanê’de başardığımız gibi, başaracağız” dedi.

Şehitlerin şehadet belgelerini okuyan Şehit Aileleri Meclisi, şehadet belgelerini şehitlerin ailelerine teslim etti. Törenin sonunda şehitlerin cenazeleri zılgıtlar ve sloganlar eşliğinde toprağa verildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz