Komalên Ciwan: Apocu fedai gençlik var oldukça Kürdistan coğrafyası soykırımcı, işgalci faşistlere mezar olacaktır

0
348

Komalên Ciwan Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, komplocu güçleri “büyük bir nefretle lanetleyerek”, komploculardan hesap soracaklarını vurguladı.

‘KOMPLOCULARDAN HESAP SORACAĞIZ’

Komalên Ciwan’ın açıklaması şöyle:

“Önder APO’nun uluslararası komplo sonucunda esir düşürülerek İmralı işkence ve tecrit sistemine alınmasının 23. yılına girmiş bulunmaktayız. Öncelikle Apocu ve devrimci sosyalist gençliğe 15 Şubat komplosunu yaşatan, halklarımızın zihninde ve yüreğinde hiç kapanmayan bir yara açan ve insanlığın hafızasına kara bir gün olarak yerleşmesine neden olan ABD, İsrail ve İngiltere öncülüğündeki tüm komplocu güçleri büyük bir nefretle lanetliyoruz. Özgürlük mücadelesini büyüterek komploculardan hesap soracağımızı belirtiyoruz.

 Halit Oral Yoldaş öncülüğünde ‘’Güneşimizi Karartamazsınız!’’ şiarıyla Önder APO etrafında ateşten çember oluşturan, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, amaçlarını başarma sözünü yineliyoruz. 15 Şubat komplosunun unutulmadığının ve unutturulmayacağının bilincini kuşanmış Kürdistan Apocu gençliği mücadeleye her zamankinden daha fazla yüklenerek İmralı işkence ve tecrit sistemini parçalama yeminini yerine getirecektir.  

Önder APO özgürlük mücadelesinin fırtınalı yolculuğuna ‘’Kürdistan sömürgedir’’ tespitini fısıltı biçiminde ifade ederek başladığı bilinmektedir. Büyük tarihsel savaşımın ilk adımlarını attığı bu dönemde 24 yaşında devrimci bir gençlik önderiydi. Önder APO, soykırımcı TC faşist devletinin bir zebani misali Kürdistan’ı cehenneme çevirdiği, özgür Kürtlüğün üzerinin betonlanarak mezar sessizliğinin hakim kılındığı, kendi varlığına ihanet etmenin kutsallıkla özdeşleştirildiği lanetli bir gerçekliğe karşı hayal bile edilemeyen bir çıkış yapmıştır. Herkesin bitti dediği yerden büyük imkansızlıklar ortamında, inanılmaz acılar pahasına, eşi benzeri olmayan çabalar eşliğinde ve dünyada örneği olmayan bir direniş mücadelesiyle varlık ve özgürlük savaşına girişmiştir.

Eğer bugün Kürt ve Kürdistan’dan bahsedilebiliyorsa bu tek kelimeyle Önder APO’nun şaheseridir. Özgürlük için yüreği atan her insan Önder APO’nun varlığında kendisini görmekte, iradesini onunla birleştirmekte, özgürlüğünü Önder APO’nun özgürlüğünde görmektedir. Bu durum insanlık tarihinde bir ilktir. Milyonlarda yaşayan, büyüyen, savaşan, düşünen ve hisseden bir Önderlik gerçekliğidir. Bu önderlik kuşkusuz Reber APO’dur.  

Bu nedenle de Önder APO gerçeği zalimlerin ve egemenlerin saltanatına en büyük tehdit olarak görülmüştür. Yaşamın tüm değerlerini alım satım malzemesi haline getiren, insanlığı yerlerde sürükleyen, açlıkla toplumu terbiye eden, kadını köleleştirip metalaştıran, gençliği iradesizleştiren ve yoksulluğu bir kadermiş gibi insanlığa dayatan kapitalist modernite, Kürdün kanını bile içse doymayacak derecede Kürt düşmanlığına soyunan TC faşist rejimi, 34 devletin dahil olduğu uluslararası bir komployla Önder APO’yu esaret altına almıştır. 15 Şubat 1999 yılında gerçekleşen uluslararası komplo İmralı işkence ve tecrit sistemiyle her geçen gün ağırlaştırılarak sürdürülmüştür. Buna rağmen faşist soykırımcı düşmanın hevesi kursağında kalmış, amacına ulaştığını düşündüğü anda hezimete uğramıştır. Önder APO nefes nefese yürüttüğü direniş mücadelesiyle uluslararası komployu boşa çıkartmıştır. Geliştirdiği yeni paradigma ezberleri bozmuş, verili düşünce kalıplarını altüst etmiş, tüm dünyaya çözüm alternatifi sunan zenginliğiyle özgürlük mücadelelerine ilham kaynağı olmuştur. Önder APO Güney Afrika’dan Latin Amerika’ya küresel düzeyde düşünsel ve pratik anlamda etkili olan bir evrensel önderlik haline gelmiştir. Komplocuları esas kahreden bu gerçeklik olmaktadır. Bugün tüm dünya görmektedir ki 22 yıllık Önder Apo direnişi karşısında komplocular daha fazla esareti ve çözümsüzlüğü yaşamaktadır. Bu nedenle diyoruz ki, artık Önder APO’nun fiziki özgürlüğünü sağlama zamanı gelmiştir. Milyonların küresel düzeyde Önderliğimizin özgürlüğünü haykırmasının en büyük anlamı da budur.

‘BÜYÜK BİR MÜCADELE YÜRÜTECEĞİZ’

Önder APO’nun herkesten daha fazla gençlik önderi olduğu tartışmasızdır. 1999 yılında başlatılan ‘Güneşimizi karartamazsınız’ eylemleriyle beraber yürütülen 22 yıllık mücadelede Kürdistan gençliği öncü bir rol üstlenmiştir. Komplonun 23. Yılına girerken hain-işbirlikçi KDP’nin yol göstericiliğinde soykırımcı TC’nin özgürleştirilmiş gerilla alanı Garê’ye işgal saldırısı ve Önder Apo üzerinde süregelen tecrit Kürdistan gençliğinin sorumluluk ve görevlerini arttırmıştır. Kürdistan gençliği her zaman ve her yerde Önder Apo’nun özgürlük militanları ve fedaileri olmuştur ve bundan sonra da bu gerçek asla değişmeyecektir. Kürdistan’a can veren, ruh olan, onu var eden ve dirilten Önder Apo’nun yarattığı Egitler her zamankinden daha fazla bu dönemde rolünü oynayacak, sorumlu yaklaşacak ve hem dosta hem de düşmana neler yapabileceğini gösterecektir.

Kürdistan Apocu gençliği Komalên Ciwan olarak önümüzdeki mücadele sürecinde İmralı işkence ve tecrit sistemini paramparça ederek komploculara 22 yılın kin ve nefretini kusacak büyük bir mücadele yürüteceğimizin sözünü veriyor, Önder APO’nun fedaileri olarak Önder APO’nun fiziki özgürlüğü sağlanıncaya kadar sürekli hamle ruhuyla öncülük yapacağımızı belirtiyoruz.

Tüm komplocular bilmeliler ki Apocu fedai gençlik var oldukça Kürdistan coğrafyası soykırımcı, işgalci faşistlere mezar olacaktır. Tüm komplocuları, kontraları ve kalleşleri gölgeleriyle birlikte Kürdistan’dan temizleyinceye kadar dur durak bilmeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu temelde başta Bakurê Kürdistan gençliği olmak üzere tüm Kürdistan gençliğini “Önderliksiz dünyayı başınıza yıkarız” şiarıyla ayağa kalkmaya, Garê işgal saldırısına karşı TC faşizmini her yerde hedeflemeye, Apocu gençlik ruhuyla sokakları düşmana dar etmeye ve mücadeleyi zaferle buluşturma hamlesine katılmaya çağırıyor ve ‘zaman özgürlüğü sağlama zamanıdır’ diyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz