KONGRA- GEL: Türk devlet faşizmine karşı herkes seferber olmalı

0
170

KONGRA- GEL Eşbaşkanlık Divanı yaptığı yazılı açıklamada “Kürt halk düşmanı faşist Türk devleti dün gece Kuzey ve Doğu Suriye Özerk yönetimine bağlı Şehba, Kobanê, Zirgan, Dêrîk, Kandîl gibi birçok yerde sivil halka yönelik yerleri savaş uçakları ile bombaladı. Kobanê’de Miştenur tepesinde bulunan Covid hastanesi vurularak enkaz haline getirildi. Hastahaneyi bile vuran faşist Türk hükümetini nefretle kınıyoruz. Hiçbir saldırı Kürt halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesinin iradesini kıramayacaktır” dedi.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi:

“AKP- MHP hükümetinin bu saldırılarından önce uluslararası koalisyon güçleri ve Rusya’yı bilgilendirdiği basına yansıdı. Yapılan bu saldırılardan bu güçlerin de doğrudan sorumluluğu var. Yani savaş suçu işleyen Türk hükümetinin suç ortağıdırlar.

Dün geceki saldırılar açıkça gösterdi ki Taksim’de yapılan katliam, bu hava saldırılarına gerekçe yapılmak için AKP- MHP hükümeti tarafından yapılmış olan bir plandır. Bu karanlık kirli plan ile Rojava’ya yapacakları saldırılara zemin hazırlamak istediler. Ama planları boşa çıktı, kimseyi inandıramadılar.

AKP- MHP hükümetinin, iktidarı için kendi yurttaşlarına provokasyon yapan, çoluk çocuk sivil insanları katleden eli kanlı faşist bir yönetim olduğu, böylece bir kez daha açığa çıktı.

Rojava’ya yapılan bu saldırılar, faşizmin kendi çöküşünü durdurmak için yaptığı saldırılardır. Halkımız ve dostlarımız bu gerçeğin bilinciyle bulundukları her alanda ayağa kalkmalıdır. AKP- MHP faşizmine karşı Türkiye demokrasi güçleri ve enternasyonal dostlarımız hep birlikte Rojava devrimine sahip çıkmalı ve savunmalıyız. Kobanê ruhu ile DAİŞ nasıl yenildiyse, DAİŞ’in patronu Erdoğan da aynı şekilde kaybedecektir.

Faşizm ancak direniş ile çöker. Şimdi faşizmi çökertmenin zamanıdır. Bize düşen görev de nasıl direnişçi bir halk ve hareket olduğumuzu dosta düşmana bir kez daha göstermektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz