Kurdistan Özgürlük Gerillalarından işgalci Türk askerlerine yönelik 11 darbeleme eylemi

0
139

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

7 Ağustos saat 10:00 ve 13:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

7 Ağustos saat 15:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

8 Ağustos saat 10:50, 12:45 ve 15:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak ve 3 kez darbelendi.

8 Ağustos saat 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

8 Ağustos saat 20:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı saldırı helikopterleri ile bombalandı. İndirme yapmak isteyen 1 Skorsky helikopterine ve 1 saldırı helikopterine güçlerimizce müdahale edildi. Her iki helikopter de direniş alanından uzaklaşmak zorunda kaldı.

Zap bölgesi;

7 Ağustos saat 07:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki direniş mevzilerini yıkmaya çalışan 1 kepçe ağır silahlar ile vurularak darbelendi ve çalışması durduruldu.

9 Ağustos saat 06:30’da Sîda Direniş Alanı’nda hareket halinde olan işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

6 ve 7 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez, Zap’ın Sîda Direniş Alanı 1 kez ve Metîna’nın Gundê Şêlazê alanı 1 kez olmak üzere; toplam 3 kez savaş uçakları ile bombalandı.  

6 ve 7 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı helikopterler ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here