Kurdistan Özgürlük Gerillası 13 işgalci cezalandırdı

0
58

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

16 Eylül saat 06:20 ve 06:50 Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Eylül saat 07:00 ve 07:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

16 Eylül saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Eylül 21:10 ve 23:30 saatleri arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen helikopterlere iki koldan ağır silahlar ile müdahale edildi.

16 Eylül saat 22:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki savaş tünellerinin önüne gelmeye çalışan işgalciler denetim altına alındı. Saat 23:30’da bu işgalciler sabotaj taktiği ile 2 kez hedeflenip isabetli bir şekilde vuruldu. YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen bu eylemlerde 5 işgalci cezalandırıldı. Bu eylemden sonra savaş tünellerine patlayıcı yerleştirmeye çalışan işgalciler ferdi silah ve orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve burada da 6 işgalci daha cezalandırıldı. Bu işgalcilerin cenazeleri güçlerimizin denetimi altındadır.

16 Eylül saat 10:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda mevzilenmek isteyen işgalciler orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi. Eylemden sonra işgalcilerin mevzilenme çalışması durduruldu.

16 Eylül saat 10:15 ve 10:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda mevzilenmek isteyen işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Eylül saat 20:05 ve 23:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen helikopterlere 4 kez müdahale edildi.

16 Eylül saat 20:55’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda mevzilenmek isteyen işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Eylül saat 21:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda mevzilenmek isteyen işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

16 Eylül saat 12:00’da Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

Metîna bölgesi;

16 Eylül saat 12:30’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

17 Eylül saat 01:00’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki helikopter hareketliliğine güçlerimizce müdahale edildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

16 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 8 kez, Metîna bölgesinin Serê Metîna alanı 1 kez, Garê bölgesinin Yekmalê alanı 1 kez olmak üzere; toplamda 10 kez savaş uçakları ile bombalandı.

16 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi ile Metîna bölgesi saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here