Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın gerçekleştirdiği eylemlerde 7 işgalci Türk askeri cezalandırıldı

0
208

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçlerinin gerçekleştirdiği eylemler ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi; 

4 Ağustos saat 06:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

4 Ağustos saat 11:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mevzi hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

4 Ağustos saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda bir araya gelen işgalcilere karşı hareketli timlerimizce koordineli gerilla eyleme gerçekleştirildi. İki koldan etkili bir şekilde vurulan en az 3 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

4 Ağustos saat 16:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve işgalciler darbelendi. Darbe alan işgalcilerin hareketi durduruldu.

4 Ağustos saat 18:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

4 Ağustos saat 19:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi; 

5 Ağustos saat 08:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimizi yıkmaya çalışan kepçe ağır silahlar ile vurularak darbelendi ve kepçenin çalışması durduruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Heftanîn bölgesi; 

3 Ağustos saat 05:00’da Bektorya’ya bağlı Girê Koordîne Alanı’nda işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

4 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 2 kez, Girê Amediyê Direniş Alanı 2 kez ve Metîna’nın Gundê Bazê alanı 1 kez olmak üzere; toplam 5 kez savaş uçakları ile bombalandı.  

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz