‘Kürdistan’ı sömürgeleştiren Türklerden hesap soracağız’

0
100

Ateşin Çocukları İnisiyatifi 06.02.2024 / İstanbul Maltepe’de bir geri dönüşüm tesisini,
07.02.2024 / Mersin’de Türklere ait iki aracı, 07.02.2024 / Muğla Bodrum’da İzolasyon malzemeleri satan iş yerini, 08.02.2024 / Tekirdağ Çorlu’da bir inşaat şantiyesindeki konteyneri, 06.02.2024 Tarihinde Wan Gevaş’ta asimilasyon merkezini ateşe verdiğini duyurdu. Açıklamanın devamı şu şekildedir:

Kürdistanı sömürgeleştirip tüm yer altı ve yer üstü kaynaklarını kendilerine servet yapan. Kürtlerin hakkı olanı gasp edip üzerine bomba olarak yağdıran türklerden hesap sormaya devam edeceğiz. Yüz yıldır ülkemizi talan edip bizi yurdumuzdan göç ettirdiler, Kürtleri kendilerine bir uşak gibi hizmet etmeye mahkum gibi görerek, dilimizi kültürümüzü aşağılıyorlar. Kürdistan’dan çaldıklarıyla Kürtlere daha büyük zulümler yapmak için karakollar, zindanlar inşa ettiler. Tanklar, uçaklar alarak bizi daha fazla öldürüp işkence etmek için kullandılar. İnsanlığın en kadim ve en zengin dillerinden biri olan Kürtçe’yi unutturmak, bizleri asimile etmek, yozlaştırarak, köklerimizden, ailelerimizden koparmak için bir karargah gibi okulları kullandılar. Bir devşirme ve ezme kurumu olarak kullandıkları okullarında bizi dünyaya getiren, büyüten, hayat veren ve yaşatan anamız ve babamızdan utanır hale getiren, büyüklerimizden nefret etmemiz için sinsi bir şekilde kültürümüzü ve geleneğimizi aşağılayarak bizi Kürtlük değerlerinden koparan Türk okulları intikam ateşimizden kurtulamayacaktır.

Ateşin çocukları insiyatifi olarak Wan’ın Gevaş ilçesinde Anadolu lisesini, Tekirdağ Çorlu’da inşaat şantiyesindeki bir konteyner, Bodrum’da izolasyon malzemeleri satışı yapan bir işyerini ve İstanbul Maltepe’de bir geri dönüşüm tesisini, Mersin’de türklere ait 2 aracı hedef alarak küle çeviren  insiyatifli gençleri selamlıyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz