Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan ulusal birlik çağrısı

0
737

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile İmralı’da bulunan tutsaklar bugün yakınlarıyla telefonla görüştü. Aileler, tutsakların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ise ailesi ile yaptığı görüşmede birlik çağrısında bulundu.

Asrın Hukuk Bürosu, İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde bulunan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, Ömer Hayri Konar, Hamili Yıldırım ve Veysi Aktaş’ın aileleri ile telefon görüşmesi yaptığını duyurdu.

Yapılan bu telefon görüşmesine ilişkin konuşan aileler, sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar, ağabeyi ile kısa bir görüşme yaptığını ve ablasının da Konar ile görüştüğünü aktardı. Yapılan görüşmeye ilişkin, “Sadece aile nasıl ne yapıyor diye sordu. Durumlarının iyi olduğunu söyledi” diyen kardeş Konar, hastalıktan kaynaklı kaygılı olduklarını belirti. Konar, “Kendileri diğer tutuklularla yaptıkları iç görüşmeleri de yapamadıklarını söyledi. Bunu da sağlıklarına dikkat etmek için yapıyorlarmış” dedi. Konar, İmralı’ya götürüldüklerinden bu yana bir görüşme bir de telefon görüşmesi yapıldığını söyledi.

Hamili Yıldırım da ailesi ile yaptığı 20 dakikalık telefon görüşmesinde sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Aile tekrar telefon görüşmesi yapabilecekleri bilgisini de paylaştı.

ÖCALAN’DAN BİRLİK ÇAĞRISI

Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan da “Dün bize yarın saat birde Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelin dediler. Biz de bunun üzerine bugün gittik ve telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Telefonumuz bir kez kesildi. Sonra konuşmaya devam ettik. Telefonla görüşmemiz yaklaşık 20-25 dakika sürdü. Sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Hastalık şu an burada yok ama ilerde ne olur belli değil dedi. Ağırlıklı olarak güney üzerine değerlendirme yaptı. Birlik çağrısında bulundu” diye belirtti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here