Metîna ve Girê Cûdî’de gerçekleştirilen eylemlerde 13 işgalci cezalandırıldı

0
122

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Metîna ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinde işgalcilere yönelik eylemler gerçekleştirildi. Büyük bir cesaret ve fedai ruh ile Metîna’da düşman üzerine yürüyen hareketli timlerimizin eyleminde 8 işgalci cezalandırıldı, 4 işgalci de yaralandı. Girê Cûdî Direniş Alanı’nda ise YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen eylemlerde; 5 işgalci cezalandırıldı, 2 işgalci yaralandı ve düşman mevzileri darbelendi.

Toplam 13 işgalcinin cezalandırıldığı ve 6 işgalcinin yaralandığı eylemlerin  ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

11 Ağustos saat 06:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. 

11 Ağustos saat 08:30 ve 09:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi ve 1 işgalci yaralandı.

11 Ağustos saat 11:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

11 Ağustos saat 12:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

11 Ağustos saat 14:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

11 Ağustos saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

11 Ağustos saat 16:00 ve 16:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

11 Ağustos saat 21:20’den 23:15’e kadar Girê Cûdî Direniş Alanı’nda yaşanan helikopter hareketliliğine YJA Star güçlerimizce müdahale edildi.

12 Ağustos saat 00:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci yaralandı.

12 Ağustos saat 02:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

12 Ağustos saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki bu eylemlerin tümü YJA Star güçlerimizce, 15 Ağustos Diriliş Bayramı’nı selamlamak amacıyla gerçekleştirildi.

Metîna bölgesi;

10 Ağustos saat 15:30’da Girê Ortê Direniş Alanı’daki işgalcilere yönelik sızma taktiği ile iki koldan eylem gerçekleştirildi. Birinci eylem kolu; yakın mesafeden ferdi silahlar ile işgalcileri hedefleyerek vurdu. Burada 8 işgalci cezalandırıldı ve 4 işgalci yaralandı. İkinci eylem kolu; orta otomatik ve ağır silahlar ile işgalcileri hedefleyip vurarak darbeledi. Bu eylem 15 Ağustos Diriliş Bayramı’nı selamlamak amacıyla gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

11 ve 12 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 4 kez, Metîna’nın Girê Hakkarî Direniş Alanı 2 kez, Garê’nın Gundê Dêreşê ve Deşta Kafya alanları 5 kez olmak üzere; toplam 11 kez savaş uçakları ile bombalandı. 

10 Ağustos’ta Girê Cûdî Direniş Alanı 12 kez saldırı helikopterleri ile bombalandı. 

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here