Metrepol Şahinleri Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
196

Metropol Şahinleri Şehit Memyan Hazro İntikam Birimi, Amed’de bir karakolun nöbet kulübesindeki polislere el yapımı bomba ile eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu.

İntikam Birimi,  “23 Kasım tarihinde saat 01:00 de Amed Yenişehir’de eski şehitlik karakolunun nöbet kulübesinde nöbet tutan polislere el bombası ile eylem gerçekleştirdiklerini” bildirdi.

Yazılı açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Her gün Medya Savunma Alanlarını ve Rojava’yı bombalayan, özgürlük gerillamıza ve halkımıza karşı kimyasal silah kullanan faşist TC devletine her eylemimiz birer intikam hamlesi niteliğinde olacaktır. Bizler yurtsever gençler olarak hiçbir zaman sömürgecilik gerçeği ile barışık yaşamayacağımızı halkımıza bir kez daha söylüyoruz. Halkımızın da bu bilinçle tüm korku duvarlarını parçalayarak harekete geçmesini istiyoruz. Düşman alçaktır… Düşman korkaktır… Korkak olduğu için bu kadar hunharca saldırmaktadır. Ve her eylemimiz onların yüreğine biraz daha korku salmaktadır. Apoculuk gerçeği her yerde eylem halinde olmaktır. Ve her fırsatta faşist TC devletine eylem yapmaktan çekinmeyeceğimiz bilinmelidir…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here