MSD, Efrîn’deki patlamayı kınadı

0
592

Demokratik Suriye Meclis (MSD), Salı günü Efrîn’de onlarca kişinin öldüğü patlamaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. MSD, patlamayı kınadı.

Efrîn’deki patlama ilişin yazılı bir açıklama yapan MSD, “Uzun bir süredir Efrînliler, terörist yöntemlerle karşı karşıya bırakılmıştır. Siviller kaçırılıyor, evlerine el konuluyor ve katlediliyor. Bölgenin demografik yapısı değiştiriliyor. Bu saldırı da aynı amaçla yapılmıştır” dedi.

Türk devleti ve ona bağlı çetelerin, ABD ve Rusya’nın imzaladığı ateşkes anlaşmasını ihlal ettiğini kaydeden MSD, “Türk devleti en son Kobanê’ye gerçekleştirdiği saldırıda ateşkese uymadığını bir kez daha göstermiştir” vurgusunda bulundu.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi: “Demokratik Suriye Meclisi olarak sivillere yönelik tüm saldırıları ve Efrîn’deki terörist saldırıyı kınıyoruz. Terörist çeteler Türk devletinden destek alarak bu tür saldırıları gerçekleştirmektedir. Bu anlamda uluslararası toplumu, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırıyor, Türk devletinin işgal ve saldırılarının bir an önce durdurulması, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararı gereği bir çözüm ortamının yaratılması gerektiğini belirtiyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here