Mustafa Koçak açlık grevinin 297. gününde yaşamını yitirdi

0
632

Şakran 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde “adil yargılanma” talebiyle 297 gündür ölüm orucundaki Mustafa Koçak hayatını kaybetti. Gizli tanık ifadesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Mustafa Koçak’ın  yaşamını yitirmesini Halkın Hukuk Bürosu Twitter hesabından duyurdu.

Halkın Hukuk Bürosu, “Müvekkilimiz Mustafa Koçak, ölüm orucu direnişinin 297. gününde şehit düşmüştür. Mustafa, adil yargılanma hakkı için, hücre hücre eriyerek, direnerek ölümsüzlüğe yürüdü. Bilin, devlet Mustafa’yı bir tanığını mahkemede dinlememek için katletti. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Koçak’ın Ablası Ayşe Koçak, dün akşam sosyal medya hesabında kardeşi ile yaptığı telefon görüşmesini dair video çekerek, açıklamada  yapmıştı. Abla Koçak, şunları ifade etmişti: “Koçak’la yaptığımız telefon görüşmesi tamamlanmadı malesef. Kardeşim telefonda artık nefes alamadığını ve konuşamadığını söyledi. Tahmin edersiniz haftada iki gün 10 dakikalık sesini duyuyoruz. Artık onu da duyamıyoruz. Biz ailesi olarak cezaevini arıyoruz fakat bize ve avukatlarına bilgi vermeyeceklerini söylüyorlar.  Mustafa bizim kardeşimiz ailemiz. Size bırakmayacağız. Onun orada sessizce ölmesini istiyorsunuz. Adalet Bakanlığına soruyorum. Mustafa’nın ölmesini mi bekliyorsunuz?  Dosyayı neden sonuçlandırmıyorsunuz. Sizin işiniz adaleti sağlamak değil mi? Kime hizmet ediyorsunuz.  Adalete, hukuka ve insanlığa hizmet etmeniz gerekirken, yeter artık çekin pis ellerinizi kardeşimin, ailemin ve insanların üzerinden. İnsanları suçsuz yere yargılamaktan vazgeçin ve yeter artık Mustafa’ya ses olun.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here