Onur Direnişi şehidi Mihemed Nêfo sonsuzluğa uğurlandı

0
676

Onur Direnişi’nde şehit düşen Özsavunma Güçleri savaşçısı Mihemed Sefo, kitlesel bir merasim ile uğurlandı. Şehidin babası merasimde yaptığı konuşmada, “Oğlum topraklarını korurken şehit düştü, mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Tirbespiyê ve Girkê Legê halkı, Serêkaniyê’de işgalci Türk devletinin saldırıları sonucu şehit düşen Özsavunma Güçleri savaşçısı Mıhemed Nefo’yu sonsuzluğa uğurladı.

Tırbespiye’nin Dugirê ilçesinde bulunan Şehit Dilşêr Şehitliği’nde düzenlenen uğurlama törenine yüzlerce kişi katıldı. Törende Şehit Aileleri Meclisi Üyesi Mihemed Zeki İbrahim ve Özsavunma Güçleri komutanlarından Salim İbrahim birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar, Türk işgali karşısında Onur direnişinde savaşanların büyük bir direniş ile savaştığını ve şehitlerin mücadelelerini sahipleneceklerinin sözünü yineledi.

Ardından şehit Mıhemed’in babası Nesrî Nêfo konuştu. Nefo, “Oğlum işgale karşı topraklarını savunurken şehit düştü. Sözüm olsun ki işgale geçit vermeyeceğiz ve ne olursa olsun sonuna kadar direneceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Onur Direnişi şehidi Mıhemed’in şehadet belgesi okunarak ailesine teslim edildi.

Törenin sonunda şehidin naaşı sloganlar eşliğinde defnedildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz