Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosu: 44 çete öldürüldü

0
618

QSD, Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosuna ilişkin yaptığı açıklamada 44 çetenin öldürüldüğünü duyurdu.


Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi, Türk devleti ve ÖSO/El Nusra çetelerine karşı sürdürülen Onur Direnişi’nin son 24 saatlik bilançosunu açıkladı.

Açıklama şöyle:

“İşgalci orduya ait insansız hava araçları (İHA) Eyn İsa ve Derik bölgeleri başta olmak üzere sınır genelinde uçuşlarına devam etmiş, birçok bölgede ise işgalciler, silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) saldırılarını sürdürmüştür.

Serêkaniyê

İşgalci Türk ordu ve çete grupları ağır silahlar, İHA’lar ve zırhlı araçlarla Serêkaniyê’nin Esadiyê, Menacîr Gozeliyê, Erbeîn ve Leylan köylerindeki savaşçılarımızın mevzilerine saldırmıştır. Adı geçen köylerde akşam saatlerine kadar şiddetli çatışmalar yaşanmıştır. İşgalci ordu SİHA’larla Menacîr köyünü 15 defa bombalamıştır. Güçlerimiz de saldırılara karşılık vermiş ve bir grup çete öldürülmüş, 2 askeri araç da imha edilmiştir. Çatışmalarda genel olarak 13 çete öldürülmüş, çok sayıda çete de yaralanmıştır.

Kobanê ve Eyn îsa

Evdikê köyünde güçlerimiz, işgalci ordunun saldırılarına karşı meşru savunma çerçevesinde karşılık vermiştir. Yine Mişrefa köyü ve çevresinde işgalciler, ağır silahlar ve zırhlı araçlarla güçlerimizin mevzilerine saldırıda bulunmuştur. Güçlerimizin havan, keskin nişancı silahı ve ağır silahlarla saldırılara karşılık vermesiyle şiddetli çatışmalar yaşanmış ve çok sayıda çete öldürülmüştür. Çatışmalarda en az 31 çete öldürülmüş, çok sayıda çete yaralanmıştır. Bununla birlikte 3 zırhlı araç imha edilmiş, bir adet BMB tipi zırhlı araç da darbelenmiştir.

Yaşanan çatışmalarda toplam en az 44 çete öldürülmüş, çok sayıda çete de yaralanmıştır.

Di encama şer de bi giştî 44 çete hatin kuştin, hejmarek zêde brîndar bûn.

Yaşanan çatışmalarda 3 arkadaşımız kahramanca savaşarak şehit düşmüş, 4 arkadaşımız da yaralanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here