Onur Direnişi’nin son 24 saatlik bilançosu

0
755

Onur Direnişi’nin son 24 saatlik bilançosunu açıklayan QSD Basın Merkezi, işgalci Türk devleti ve çetelerinin Zirgan, Girê Spî ve Kobanê hattındaki tüm saldırılarının geri püskürtüldüğünü ve onlarca çetenin öldürüldüğünü belirtti.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi, Türk devletinin işgal saldırılarına karşı verilen Onur Direnişi’nin son 24 saatinin bilançosunu açıkladı.

Yapılan bilanço açıklaması şöyle:

“İşgalci Türk devleti ve çeteleri, varılan anlaşmalar çerçevesinde sınır güvenliği güçlerimizin savunma pozisyonuna geçmesine rağmen Suriye ordusunun sınır güvenliği güçlerine dönük saldırılarını aralıksız sürdürdü. İşgalciler sınır hattındaki birçok köye yoğun saldırılarda bulunarak işgal alanlarını genişletmek istedi. Güçlerimiz, saldırılara meşru savunma temelinde karşılık vermiştir.

 Zirgan

İşgalci ordu, yaklaşık 50 araçtan oluşan bir güç ile Suriye hükümet güçlerinin Eyn El-Hewa ve Xirbet Cimo köylerindeki askeri noktalarını saldırdı ve ateşkes anlaşması dışındaki köyleri işgal etmek istedi. Bölgedeki güçlerimiz, bu köylerin korunması için saldırılara meşru savunma temelinde karşılık vermiş ve bölgede şiddetli çatışmalar yaşanmıştır. Bu bölge ve Til El-Werd köyünde yaşanan şiddetli çatışmalarda çok sayıda çete öldürüldü ve yaralandı. Bölgede ayrıca bir askeri araç imha edildi.

Girê Spî ve Kobanê

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri, hava desteği ile Evdikê, Çariqlî ve Berberiyê köylerine saldırdı ve yeni yerleri işgal etme girişiminde bulundu. Güçlerimiz, saldırılara meşru savunma kapsamında karşılık vermiş ve bölgede çok şiddetli çatışmalar yaşandı. İşgalcilerin tüm noktalardaki saldırıları geri püskürtüldü.

Çatışmalarda çok sayıda çete öldürüldü ve yaralandı.

Sergilenen direnişte 5 yoldaşımız da yaralandı.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz