Özerk Yönetim: Mexmûr Kampı’na gerekli tüm desteği sunacağız

0
671

Özerk Yönetim Yürütme Meclisi Eş Başkanı Bêrivan Xalid, Koronavirüs’le mücadele kapsamında yoğun ambargo içinde bulunan Mexmûr Kampı’na gerekli tüm desteği sunacaklarını belirtti.

Şehit Rüstem Cudi (Mexmûr) Kampı Halk Meclisi’nin dünkü çağrısına Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi’nden yanıt geldi. Özerk Yönetim Yürütme Meclisi Eş Başkanı Bêrivan Xalid, Koronavirüs salgınıyla mücadele için aylardır ambargo altında bulunan Mexmûr Kampı’na destek olacaklarını duyurdu.

Xalid açıklamasında, “Mexmûr Kampı’nın tüm sağlık gereksinimlerini karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Bu insani bir sorumluluktur” dedi.

12 bin kişinin yaşadığı Mexmûr Kampı’nın Halk Meclisi dün, Koronavirüs riskine karşı tıbbî ve yaşamsal destek için Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi’ne çağrıda bulunmuştu.

Kürdistan bölge hükümeti tarafından aylardır abluka uygulanan Mexmûr Kampı’nda sağlık ve yaşamsal ihtiyaçların temininde ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven de Kürdistan bölge hükümetinin ablukaya son vermesi için çağrıda bulunmuştu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here