Özerk Yönetim: Saldırıların önüne geçilmesi için ABD ve Rusya sorumluluklarını yerine getirmelidir

0
636

İşgalci Türk devletinin bu sabah Kobanê’ye gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin açıklama yapan Fırat Bölgesi Özerk Yönetimi üyeleri, saldırıların önüne geçilmesi için ABD ve Rusya’yı sorumluluğa davet etti.

Fırat Bölgesi Özerk Yönetim Meclisi üyeleri Türk devletinin bu sabah Kobanê’ye gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

Fırat Bölgesi Özerk Yönetimi Meclis Eş Başkanı Mihemed Şahin Meclis adına yaptığı açıklamada şunları ifade etti, “Koronavirüs salgını ile uğraştığımız bu Ramazan ayında Türk devleti imzaladığı tüm uluslararası anlaşmaları ihlal ederek Kobanê’ye saldırmıştır.

Rusya ve ABD, garantör ülkeler olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve Türk devletinin saldırılarına son verdirmelidir. Anlaşma çerçevesinde QSD güçlerini sınır bölgelerinden çekti. Ancak Türk devleti buna rağmen Girê Spî ve Kobanê’ye saldırmaya devam ediyor.”

İşgalci Türk devletine ait silahlı insansız hava araçları (SİHA) tarafından bu sabah Kobanê’deki İç Güvenlik Güçleri’ne ait noktaya saldırı düzenlenmiş, saldırıda maddi hasar oluşmuştu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here