Özgürlük Gerillaları 4 işgalci cezalandırdı

0
57

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntılarına ilişkin şunları belirtti:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

25 Ağustos saat 07:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve işgalcilerin hareketi durduruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

25 Ağustos saat 09:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

25 Ağustos saat 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler bir araya toplandığında ağır silahlar ile hedeflenerek isabetli bir şekilde vuruldu ve en az 2 işgalci cezalandırıldı.

25 Ağustos saat 17:40’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

25 Ağustos saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

26 Ağustos saat 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

26 Ağustos saat 02:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

26 Ağustos saat 03:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

23 ve 25 Ağustos’ta Xakurkê’nin Goşînê, Sinînê ve Kendekola alanları 7 kez, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 1 kez olmak üzere; toplam 8 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here