Özgürlük gerillası 8 işgalci cezalandırdı

0
34

HPG-BİM yaptığı yazılı açıklamada Metîna ve Batı Zap bölgelerinde işgalcilere karşı “fedailik gününü selamlama” eylemlerinin hız kesmeden devam ettiğini duyurdu.

Açıklamaya göre işgalcilere karşı çok sayıda suikast eylemi ile ferdi ve orta otomatik silahlarla etkili eylemler düzenlendi. Ayrıca Türk devletinin yasaklı silahlar kullanmaya devam ettiği ve onlarca kez uçaklarla gerilla alanlarını bombaladığı kayedildi.

HPG-BİM gerillanın gerçekleştirdiği eylemler ve işgalcilerin saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları verdi:

“1. Metîna bölgesi;

— 24 Haziran saat 10:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

— 25 Haziran saat 16:00’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ferdi ve orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde 2 çadır imha edildi.

— 25 Haziran saat 17:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu.

— 26 Haziran saat 11:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu.

— 26 Haziran saat 11:30’da Bêşîlî Direniş Alanı’nda içinde işgalcilerin olduğu bir mevzi, çadır ve BKC mevzisi hedeflenerek etkili şekilde vuruldu. Bu eylemde 4 işgalci cezalandırıldı, 1 mevzi ve 1 BKC orta otomatik silahı imha edildi.

— 26 Haziran saat 16:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

— 26 Haziran saat 17:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

2. Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

— 25 Haziran saat 09:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mobesse kamerası kurmaya çalışan 1 işgalci suikast taktiği ile hedeflenerek cezalandırıldı.

— 25 Haziran saat 13:15’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda işgalcilerin yerleştirdiği 1 projektör suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

— 25 Haziran saat 13:45, 16:25 ve 19:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu.

— 26 Haziran saat 12:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

— 26 Haziran saat 12:55’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda işgalcilerin yerleştirdiği 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi.

— 26 Haziran saat 15:20’de Girê Amediyê Direniş Alanı’nda işgalcilerin yerleştirdiği 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

— 26 Haziran saat 19:40’ta Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

— 26 Haziran saat 23:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda işgalcilerin yerleştirdiği 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi.

— 26 Haziran saat 05:55’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda işgalcilerin yerleştirdiği 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi.

3. İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

— 25 ve 26 Haziran’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki tünellerimiz 3 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

4. İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

— 25 ve 26 Haziran’da Xakurkê bölgesinin Kendekola, Goşînê, Girê Rostê, Berbizinê, Şehîd Şerîf alanları 7 kez, Zap bölgesinin Şehîd Îbrahîm Direniş Alanı 1 kez, Garê bölgesinin Xêrê, Sêdarê, Girê Zengil, Zêvkê, Girê alanları 5 kez, Metîna bölgesinin Bazê, Bêşîlî, Serê Metîna Direniş Alanları 5 kez, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 3 kez olmak üzere; toplam 21 kez savaş uçakları ile bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz