Özgürlük Gerillası, Garzan şehitlerinin intikamı için eylemler gerçekleştirdi

0
130

HPG Basın İrtibat Merkezi, “İşgalci Türk ordusu, Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın direnişi ve aktif eylemleri karşısında ciddi bir taktik tıkanma yaşamaktadır. İşgalci ordu elindeki savaş tekniği ile Medya Savunma Alanları’nı her gün onlarca kez ağır bir şekilde bombalamasına rağmen hiçbir sonuç elde edememekte, gerillanın vurucu eylemleri karşısında ciddi kayıplar vermektedir. Son olarak Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki kayıplarını da kamuoyundan gizlemiş ve sadece 1 askerinin cezalandırıldığını itiraf etmiştir. Ancak Deniz ve Ünal adlı 2 işgalci askerin cenazesi halen Direniş Alanı’nda olup güçlerimizin denetimindedir. Bu başarılı eylem ile işgalci ordunun ve Türk özel savaş medyasının kamuoyundan gerçekleri gizlediği ve yalan söylediği bir kez daha kanıtlanmıştır.

Her alanda pervasızlaşan ve insanlıktan nasibini almamış olan işgalci Türk devletine karşı güçlerimizin eylemleri aralıksız bir biçimde devam etmektedir. Apocu fedai ruh ve büyük bir cesaretle işgalci düşmana ağır darbeler vuran güçlerimiz, Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna’da gerçekleştirdiği eylemlerde; 3 işgalciyi cezalandırıp, 1 adet termal mobesse kamera sistemini imha edip ve 14 mevziyi darbeledi.

Bu eylemler Şehîd Tolhildan Tekman yoldaşımız şahsında Garzan Şehitlerimizin intikamı için gerçekleştirildi“ dedi.

HPG, eylemlerin ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

İŞGALCİLERİN CENAZELERİ HALEN GELİLLANIN DENETİMİNDEDİR

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

5 Eylül tarihli açıklamamızda; Girê Cûdî Direniş Alanı’nda cezalandırılan 4 işgalcinin cenazesinin güçlerimizin denetiminde olduğunu belirtmiştik. Cenazeleri halen güçlerimizin denetiminde olan 2 işgalcinin kimlikleri belirlendi, isimlerinin Deniz ve Ünal olduğu netleştirildi. Türk ordusu 4 askerinden sadece Ünal Sipahi’nin cezalandırıldığını itiraf etti, ancak diğer kayıplarını ise gizledi. Deniz ve Ünal adlı işgalcilerin cenazeleri halen Direniş Alanı’nda olup, güçlerimizin denetimindedir.

5 Eylül saat 09:15 ve 14:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

5 Eylül saat 09:30, 13:20, 17:20 ve 19:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 4 mevzi darbelendi.

5 Eylül saat 15:20 ve 17:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

5 Eylül saat 18:40’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

6 Eylül saat 07:15, 09:15, 17:40, 18:00 ve 23:55’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 5 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

6 Eylül saat 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

6 Eylül saat 21:00 ve 21:30 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen Skorsky helikopterine ağır silahlar ile 2 kez müdahale edildi.

7 Eylül saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi;

7 Eylül saat 01:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 adet termal mobesse kamera sistemi suikast taktiği ile vurularak imha edildi.

Metîna bölgesi;

7 Eylül saat 09:00’da Girê Ortê Direniş Alanı’nda ilerlemek isteyen işgalciler sabotaj taktiği ile vurularak darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

5 ve 6 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Amediyê Direniş Alanı 3 kez, Metîna’nın Gundê Dergelê, Gundê Şêlazê ve Golka alanları 4 kez, Garê’nin Gundê Gûzê ve Heftebax alanları 2 kez, Qendîl’in Bobrîska alanı 1 kez olmak üzere; toplamda 10 kez savaş uçakları ile bombalandı.

5 ve 6 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz