Özgürlük Gerillası Zap, Metîna ve Xakurkê’de 3 işgalci cezalandırdı 

0
137

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın işgalci Türk ordusunun saldırılarına dönük gerçekleştirdiği eylemler devam ediyor. Zap’tan Metîna ve Xakurkê’ye kadar gerçekleştirilen eylemlerde; 3 işgalci cezalandırıldı, 2 çadır ve 2 mobesse kamerası imha edildi. Ayrıca 1 kepçe ve 11 mevzi de darbelendi” dedi.

HPG, gerilla güçlerince gerçekleştirilen eylem ve işgalci saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

22 Ağustos saat 13:00 ve 14:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

22 Ağustos saat 16:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

22 Ağustos saat 22:10 ile 23:00 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. Girê Cûdî Direniş Alanı 8 kez saldırı helikopterleri ile bombalandı. 1 Skorsky helikopteri indirme yapmak isterken YJA Star güçlerimizce iki kez müdahale edildi ve alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

22 Ağustos saat 08:00 ve 23:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

23 Ağustos saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki güçlerimiz eş zamanlı 4 eylem gerçekleştirdi. Birinci eylem kolu; suikast taktiği ile 1 mobesse kamera sistemini vurarak imha etti. İkinci eylem kolu; işgalcilerin içinde bulunduğu mevziyi ağır silahlar ile vurarak darbeledi. Üçüncü eylem kolu; işgalcilerin içinde bulunduğu mevziyi ağır silahlar ile vurarak darbeledi. Dördüncü eylem kolu; suikast taktiği ile işgalcileri hedefleyerek 1 işgalciyi cezalandırdı.

24 Ağustos saat 01:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

24 Ağustos saat 03:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

24 Ağustos saat 03:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi;

22 Ağustos saat 18:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimizi kepçeler ile yıkmaya çalışan işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

24 Ağustos saat 07:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimizi yıkmaya çalışan 1 kepçe hedeflenerek darbelendi.  

Metîna bölgesi;

21 Ağustos saat 17:40’ta Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

23 Ağustos saat 17:20’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde 1 işgalci cezalandırıldı, 2 çadır ve 1 mobesse kamerası imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Xakurkê bölgesi;

21 Ağustos saat 16:15’te Girê Şehîd Axîn’deki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

23 Ağustos saat 06:15’te Girê Şehîd Şahan’daki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

23 Ağustos saat 09:00’da Girê Şehîd Axîn’deki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

Bu eylemlerin tümü YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

22 Ağustos saat 09:00’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimiz yasaklı patlayıcılar ile 1 kez bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

22 ve 23 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 4 kez, Xakurkê’nin Çilûçar alanı 2 kez, Garê’nin Kanîsarkê ve Gundê Pîrozana alanları 5 kez olmak üzere; toplam 11 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.

TÜRK DEVLETİ YALAN HABERLERE BAŞVURUYOR

10 Ağustos tarihli açıklamamızda; Rêzan Güngen ve Bawer Botan (Bekir Kına) yoldaşlarımızın 6 Ağustos günü Medya Savunma Alanları’nda şehadete ulaştığı bilgisini halkımız ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Gerilla direnişi karşısında büyük bir acizliği yaşayan ve zorlanan Türk ordusu, içinde bulunduğu durumdan çıkmak için yalanlar üzerine kurulu özel savaş haberlerine başvurmaktadır. Bawer yoldaşımızın şehadet tarihi ve yeri bilinmesine ve tüm kamuoyuna tarafımızca açıklanmış olmasına rağmen, Süleymaniye’de şehit olmuş gibi yansıtılmaktadır. Bawer yoldaşımız, saflarımıza yeni katılmış bir gerilla olmasına rağmen, özel suikastçı vb tanımlamalar geliştirilerek Türk özel savaş medyasının yalanlarına inandırıcılık kazandırılmaya çalışılmaktadır. Türk devletinin, bu tür özel savaş yalanlarından medet umacak kadar düşmesi gerilla direnişi karşısında ne denli zorlandığını ortaya koymaktan başka bir şey ifade etmemektedir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here