PAJK: Faşist Türk devletinden ve ihanetçilerden hesap sorulacak

0
662

Demhat Agit ve Cemil Amed’i saygıyla anan PAJK, “Türk devleti de bilmelidir ki bu katliamın hesabı mutlaka sorulacak, ne kadar bedel verilirse verilsin sonuçta Kürt halkı kazanacak ve özgürlüğüne kavuşmasına kimse engel olmayacaktır” dedi.

PAJK Koordinasyonu, Rojava’daki işgal saldırıları ile Süleymaniye’de katledilen Demhat Agit ve Cemil Amed’e ilişkin yazılı açıklama yaptı.

PAJK açıklamasında şu hususlara dikkat çekildi:

“Türk devleti Önderlik komplosunun yıldönümü olan 9 Ekim tarihinde Rojava’ya saldırısını başlattı. Bu işgal ve katliam saldırısı karşısında halkımız ve Rojava’nın özgürlük savaşçıları destansı bir direniş sergiledi. Türk devletinin katliam ve işgal saldırıları karşısında direnen halkımızı, onurlu savaşçıları ve dört parça Kürdistan’da işgale karşı duran halklarımızın direnişini selamlıyoruz. Tüm dünyanın karşısında durduğu bu işgal ve katliam saldırısı yüzlerce sivilin ve topraklarını savunan savaşçının şahadetine yol açtı. Direnişi en onurlu yol olarak gören ve son mermisine kadar savaşarak şahadete ulaşan QSD-YPG-YPJ savaşçılarının büyük direnişlerinin anısına özgür Kürdistan sözümüzü tekrarlıyoruz. Türk devletinin katliam saldırılarında şahadete ulaşan Kürt halkının siyasi öncüsü HEVRİN XELEF, Önderlik özgürleşene kadar siyah giyineceğini söyleyen AQİDE ana, çetelerin vahşi saldırısına maruz kalan YPJ savaşçısı AMARA şahsında Rojava şehitlerini saygıyla anıyor, tüm halkımıza ve ailelerine başsağlığı diliyoruz.

ŞEHİTLERİMİZ MÜCADELEMİZİ ZAFERE GÖTÜRMEDE BİZE EMİRDİR

Rojava’daki işgal ve katliamlar devam ederken diğer Kürdistan parçalarında da katliamcı politikalarını ve saldırılarını sürdüren Türk devleti, Kürt varlığına ve kazanımlarına tahammül etmediğini göstermektedir. Dünyanın neresinde olursa olsun Kürt halkını ve hakları için mücadele eden öncüleri hedef almakta ve katletmektedir. Paris’in ortasında Sara yoldaşın katliamını planlayan güçler dün Helmet- Diyar Xerib-, bugün Cemil ve Demhat yoldaşlar şahsında politikalarını sürdürmektedir. Bu vahşi saldırıları Türk devleti ve MİT’i planlamaktadır. Türk devleti tarafından ajanlaştırılmış, hain, işbirlikçi bazı kesimler de buna ortak olmaktadır. Kürt özgürlük hareketinin öncü militanları olan Cemil Amed ve Demhat  Egit yoldaşların şahadeti böyle vahşi, ahlaksız ve saldırgan politikaların sonucudur. Güney hükümetinin denetimi altındaki bir alanda çalışma yürüten bu yoldaşların şahadetinde parmağı olanlar bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Rojava’daki katliam ve işgal saldırısı karşısındaki duyarlılığını kendi denetimi altındaki topraklarda katledilen Kürt evlatları için de göstermesini bekliyoruz. Türk devleti de bilmelidir ki bu katliamın hesabı mutlaka sorulacak, ne kadar bedel verilirse verilsin sonuçta Kürt halkı kazanacak ve özgürlüğüne kavuşmasına kimse engel olmayacaktır. Şehitlerimiz mücadelemizi zafere götürmede bize bir emirdir ve onların yarım kalan hayalleri mücadelemizle sonuca ulaşacaktır.

DİRENİŞ KAZANDIRACAK, KOPLOCULARIN HESAPLARI BOZULACAK

Dört parça Kürdistan’da ve dünyanın her yerinde Kürt halkının her türlü kazanım ve varlığına saldıran, katliam dayatan faşist Türk devleti dünya nezdinde teşhir olmuştur. Kürt halkının onurlu direnişi ve mücadelesi Erdoğan’ın ve çete devletinin gerçek yüzünü açığa çıkarmıştır. Dünya demokratik insanlığı bu suçlara sessiz kalmayacak ve Kürt halkının vicdanında zaten mahkum olmuş Erdoğan savaş suçlarından dolayı yargılanacaktır. Yine bu saldırıların önünü açan, Kuzey Kürdistan’dan, Güney’e, Efrîn’e, Serêkaniyê’ye kadar Kürt halkının katliamına ortak olan ABD, Rusya ve sorumlu olan tüm devletler de bunun hesabını halkımıza vereceklerdir. Kürt halkı kimseye dayanmadan kendi özgürlüğü için öz gücüne dayanarak mücadelesini her alanda yükseltmeye devam edecek ve direniş içinde olacaktır. Şehitlerine, halkına ve onurlu kimliğine sahip çıkacaktır.

Bir kez daha Cemil Amed ve Demhat Agit yoldaşlar şahsında özgürlük mücadelemizin öncülerini, Rojava’da direnen ve onuruna sahip çıkan QSD-YPG-YPJ savaşçılarını, şehit düşen sivil halkımızı ve masum çocukları saygıyla anıyor ve bu katliamların hesabını soracağımızın sözünü veriyoruz.

Direniş kazandıracak, komplocuların hesapları bozulacak, Kürt halkı özgürlüğüne kavuşacaktır!”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here