PKK: Olayın peşini bırakmayacağız

0
189

PKK Dış İlişkiler Komitesi, “Kamuoyuna acil açıklama” başlığıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

Süleymaniye’de MİT tarafından düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yapan PKK Dış İlişkiler Komitesi, ” Başta yurtsever Güney halkımız olmak üzere tüm siyasi parti ve kişiliklerin tepki vermeye, şehit Yasin Bulut’a sahip çıkmaya ve tavır belirlemeye çağırıyoruz. Biz hareket olarak bu olayın peşini bırakmayacak ve arkadaşımızın anısına sahip çıkma tavrını göstereceğiz” dedi.


Açıklama şöyle:
“Faşist Türk devletinin kontra örgütü MİT ve ona bağlı işbirlikçi kontralar iki gündür Güney Kürdistan’ın Süleymaniye şehrinde Kuzeyli Kürt yurtseverlere ve arkadaşlarımıza saldırılar yapmaktadır. Katil Türk devleti ve işbirlikçileri bugün (17.09.21) sabah saatlerinde tedavi amaçlı Süleymaniye’ye gelen Yasin Bulut (Şükrü Serhat)arkadaşımızı kaldığı evin önünde vahşice katletmiştir. Sabah erken evden hastaneye gitmek için çıkan Yasin Bulut arkadaşımız, arkadan yaklaşan Türk kontrası tarafından vurularak şehit edilmiştir. Bu hunharca katliam sadece bize karşı değil tüm Güney halkına ve Süleymaniye’nin istikrarına karşı yapılmıştır.

‘SERİ CİNAYETLER PLANLANDI’

Bu vahşi katliamdan bir gün önce de Kuzeyli siyasi sığınmacı olan Ferhat Barış Kondu isimli Kürt yurtseveri aynı odaklar tarafından kendi iş yerinin içinde vurulmuştu. Bu iki olayın peş peşe yapılması faşist Erdoğan ve onun MİT teşkilatının planlı ve hazırlıklı bir şekilde seri katliamlar ve siyasi cinayetler başlattığını göstermektedir. Türk MİT’inin burada bu kadar rahat ve serbest bir şekilde daimi devlet terörü yapması başta Güney hükümeti olmak üzere Süleymaniye bölgesi sorumlularının acil açıklama yapması ve gerekli tüm tedbirleri almasını gerektirmektedir. Bu vahşi saldırı Süleymaniye halkımıza ve bu şehrin istikrar ve güvenliğine bir saldırıdır. Faşist Türk devleti Kürdistan’ın her parçasında katliam yapma cüretini gösteriyorsa bu bizim acil bir şekilde tüm Kürtler olarak ortak tutum takınmayı ve tedbirler almayı elzem kılmaktadır. Bu katliamlara gerekli tavır konulmaz, failler acil yakalanmaz ve teşhir edilmezse bu tür katliamcılar cesaret alacaktır.

HALKA VE PARTİLERE ÇAĞRI

Biz Özgürlük Hareketi olarak arkadaşımızın Kürt halkının mücadelesi için verdiği 40 yıllık emeğe ve çabaya ancak onun anısına sahip çıkarak ve mücadeleyi yükselterek cevap olacağız. 64 yaşındaki arkadaşımız yıllarca Kürdistan özgürlük mücadelesi için canla başla mücadele veren ve bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan devrimciler için çalışmaktaydı. İlerlemiş yaşına ve hastalığına rağmen bu amansız ve yılmaz emeği gösteren Yasin Bulut (Şükrü Serhat) arkadaşımız en son hastalığı ağırlaşınca mecburi olarak Süleymaniye şehrine gelmiş, tedavi olmak istemiştir. Ama faşist Türk devleti her Kürt için ölüm fermanı verdiği için ağır hasta olan insanlara sokak ortasında saldırmakta ve katletmektedir. Halkımız Yasin Bulut arkadaşımızın mücadelesine yakışır bir şekilde şehadetine sahip çıkmalı. Başta yurtsever Güney halkımız olmak üzere tüm siyasi parti ve kişiliklerin tepki vermeye, şehit Yasin Bulut’a sahip çıkmaya ve tavır belirlemeye çağırıyoruz. Biz hareket olarak bu olayın peşini bırakmayacak ve arkadaşımızın anısına sahip çıkma tavrını göstereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz