PYD’den İmralı için acil eylem çağrısı: Alanlara akalım

0
631

İmralı’da çıkan yangın haberlerine ilişkin ajansımıza açıklama gönderen PYD Genel Meclisi tarafından yapılan yazılı açıklamada yangının özellikle Dolmabahçe görüşmelerinin yıl dönümünde çıkmış olmasının dikkat çekici olduğu kaydedilerek, avukatların bir an önce İmralı’ya giderek önder Abdullah Öcalan ile görüşmeleri gerektiği belirtildi.

PYD meclisinin açıklaması şöyle:

“Bugün İmralı’da yangın çıkmış olması bizde ve halkımızda haklı olarak büyük kuşku ve kaygı yaratmıştır. Bu yangının özellikle Dolmabahçe görüşmelerinin yıl dönümünde çıkmış olması özellikle dikkat çekicidir. Onun için bu durum kesinlikle sıradan olmadığı kadar bizim ve halkımızın kuşku ve kaygılarını arttırmaktadır. Onun için hem parti olarak bizler hem de halkımız Önder Abdullah Öcalan’ın durumu hakkında kaygılarımızı önemle vurguluyor ve avukatların bir an önce İmralı’ya giderek görüşme gerçekleştirmeleri ve bu kaygılarımızı giderecek açıklama yapmalarını bekliyoruz.

Halkımıza da; İmralı’da Önder Abdullah Öcalan ile avukat görüşmesi yapılana ve güvenlik ve sağlık durumunun güvencede olduğuna dair açıklama yapılana dek alanlarda eylem halinde olması çağrısı yapıyoruz.”

ANHA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here