Qamişlolu yaralı: Türk devleti teröristtir

0
649

İşgalci Türk devletinin Qamişlo kentine yönelik bombardımanında yaralanan yurttaş, “Türkiye devletinin saldırılarından önce huzur ve güven içerisinde yaşıyorduk“ dedi.

Qamişlo’nun Qenat Siwês mahallesinde yaşayan 35 yaşındaki Cangîn Ehmed Murad isimli yurttaş, işgalci Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılarının ikinci günü (10 Ekim) yaralandı.

Nasıl yaralandığını “Sabah saat 4 sıralarında Türkiye tarafından evimize bir top düştü. Evin yakınına düşen topun sesiyle tam dışarı çıktım ki başka bir top daha düştü ve yaralandım” sözleriyle anlatan Cangîn’in her iki bacağı kırıldı ve vücudunun birçok yerinde şarapnel parçaları bulunuyor.

Yürüme yetisini kaybeden Cangîn, Türk devletinin bilinçli bir şekilde sivil yerleşim alanlarını hedef aldığını söyledi.

‘Türkiye teröristtir’

Cangîn, işgalci Türk devletinin kentleri bombardımanına ilişkin şu şekilde konuştu: “Türkiye terörden bahsediyor fakat, kendisi teröristtir. Çünkü, doğrudan sivilleri hedef alıyor.”

Uluslararası insan hakları kuruluşlarının sessizliğine dikkat çeken yaralı yurttaş tepkisini şu şekilde belirtti: “Yaşadığımız bölgede terörist yoktur ama bugüne kadar buraya, Türkiye tarafından çok sayıda top atışı ve saldırı yapıldı.”

İşgalci Türk devletinin sivilleri hedef alarak Qamişlo kentine yönelik bombardımanı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda sivil yaralanmıştı.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here