QSD, 24 saatlik bilançoyu açıkladı: 12 çete öldürüldü, 3 araç imha edildi

0
608

Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosunu açıklayan QSD Basın Merkezi, işgalcilerin saldırılarına verilen karşılıklar sonucu çıkan çatışmalarda en az 12 çetenin öldürüldüğünü, işgalcilere ait 3 aracın da imha edildiğini belirtti.

QSD Basın Merkezi Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosu yazılı bir açıklamayla duyurdu. Açıklama şöyle:

“Zirgan ve Til Temir

İşgalci ordu ve çete grupları, sivillerin bulunduğu Zirgan (Ebu Rasen) ilçesi ile Ing El Hewa, Til Mihemed, Ezîziyê, Cemilîyê, Mehmûdiyê ve Tewila köylerine çok sayıda çete ve ağır silah desteğiyle saldırı gerçekleştirmiş ve işgal alanlarını genişletmeye çalışmıştır. Güçlerimiz de bu saldırılara meşru savunma çerçevesinde karşılık vermiş ve yoğun çatışmalar yaşanmıştır. Çatışmalarda işgalci ordunun çok sayıda çetesi öldürülmüş ve yaralanmıştır. Bunlarla birlikte işgalcilere ait bir panzer imha edilmiş, bir panzer de darbelenmiştir. Yine Erbaîn köyünde ise çete grupları saldırı girişiminde bulunmuş, güçlerimizin bu girişime karşılık vermesiyle 7 çete öldürülmüş, 4 çete de yaralanmıştır.

Kobanê ve Eyn Îsa

İşgalci ordu ve çete grupları Alarîda, Xirbet Faris ve Ebu Dihûr köylerine saldırı girişiminde bulunmuştur. Güçlerimiz bu girişime karşılık vermiş ve saldırılar kırılmıştır. Çatışmalarda 5 çete öldürülmüş, bir adet askeri araç ve bir iş makinesi imha edilmiştir.

Güçlerimizin saldırılara verdiği karşılıklarda en az 12 çete öldürülmüş, 4 çete yaralanmış ve 3 adet araç da imha edilmiştir.

Çatışmalarda bir grup arkadaşımız yaralanmıştır.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here