QSD, 24 saatlik bilançoyu açıkladı: 80 çete öldürüldü

0
626

QSD, işgalci Türk devleti ve çetelerine karşı yürütülen Onur Direnişi’nin son 24 saatlik çatışma bilançosunu açıkladı. Açıklamada işgalcilerin saldırılarına verilen karşılıklarda 2 doçka yüklü araç ile 2 askeri aracın imha edildiği ve 80 çetenin öldürüldüğü belirtildi.

QSD ile ilgili görsel sonucu

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi, Onur Direnişi’nin son 24 saatlik çatışma bilançosunu açıkladı.

Açıklamada şunlar belirtildi;

“Güçlerimizin ateşkes anlaşması hükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen işgalci Türk ordusu ve çeteleri ateşkese uymamakta ve her türlü teknik silahla saldırılarına devam etmekte, bilinçli bir şekilde sivilleri hedef almakta ve katletmektedir.

Dirbêsiyê ve Zirgan cephesi: 47 çete öldürüldü

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri Um Eşba, Bab El Faraç, Emirad, Til Qertel, Dawidiyê, Babil Xêr ve Mirêkis köylerine saldırdı. Saldırılara verilen karşılık sonucunda 2 doçka yüklü araç ve 2 askeri araç imha edildi, 47 asker ve çete öldürüldü.

Serêkaniyê ve Til Temir cephesi: 14 çete öldürüldü

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri Eltewila, Erîşa ve Leylan köylerine saldırdı. Saldırılara karşılık verilmesi sonucu 14 çete öldürüldü.

Girê Spî ve Eyn Îsa Cephesi: 19 çete öldürüldü

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri Qandiriyê, Besriyê, Xirbet Faris ve Ebu Xerza köylerine saldırdı. Saldırılara karşılık verilmesi sonucunda 19 çete öldürüldü, çok sayıda çete yaralandı.

Güçlerimizin işgal saldırılarına karşılık vermesi sonucunda toplamda 2 doçka yüklü araç ve 2 askeri araç imha edildi, 80 çete öldürüldü. Çatışmalarda bir yoldaşımız kahramanca savaşarak şehit düştü, 8 yoldaşımız yaralandı.”LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here