QSD 24 saatlik bilançoyu açıkladı: İşgalciler Eyn İsa’ya 3 koldan saldırıyor

0
735

QSD Basın Merkezi, işgalci Türk devleti ve DAİŞ/El Nusra artığı çetelerine karşı Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosunu, yazılı bir açıklamayla kamuoyuyla paylaştı.

“İşgalci ordu ve çete grupları 23 Kasım günü sabah saatlerinden akşama kadar cephe genelinde tank, top, ağır silah, insansız hava aracı (İHA) ve çok sayıda çete ile saldırılarını sürdürmüştür. İşgalci ordu ateşkes anlaşmasına rağmen Eyn İsa ilçesine, M-4 uluslararası yoluna ve yola yakın bir konumda bulunan göçmen kampına saldırmıştır” denilen açıklamada şunlar belirtildi:

“ZİRGAN (EBU RASEN)

İşgalci ordunun çete grupları ağır silah desteğiyle Til Mihemed köyündeki sivil yerleşimlerine saldırı ve yeni alan işgal etme girişiminde bulunmuştur.

TİL TEMİR

İşgalci ordu ve çete grupları, ağır silahlar ve İHA’larla Leylan, Erîşa Tewila ve Um El Xêr köylerine saldırarak yeni bölgeler işgal etmeye çalışmıştır. İşgalci güçler yoğun bir şekilde Süryani Askeri Meclisi’ne ait mevzileri hedef almıştır.

EYN İSA

İşgalci Türk ordusu ve komutasındaki çete grupları, yoğun İHA hareketliliğinden sonra Eyn İsa ilçesi, kırsalı ve M-4 karayoluna yönelik yoğun saldırılar gerçekleştirmiştir. İşgalci ordu, mevcut ateşkes anlaşmasına rağmen anlaşma dışı kalan alanlara saldırılarını sürdürmüştür. İşgalci ordu saat 07.00’den itibaren çok sayıda çetesiyle beraber, tank, obüs, İHA ve ağır silahlarla 3 koldan bölgeye saldırmıştır. Saldırılardan dolayı çok sayıda sivil yerlerini terk etmek zorunda kalmıştır. Güçlerimiz ve Suriye ordu güçleri meşru savunma çerçevesinde saldırılara karşılık vermiş ve şiddetli çatışmalar yaşanmıştır. İşgalci Türk ordusu, akşamdan sabah saatlerine kadar işgal saldırıları için hazırlık ve askeri hareketliliğini sürdürmüştür.

İşgalci ordunun İHA’lar ve obüslerle gerçekleştirdiği saldırılarda 2 arkadaşımız şehit düşmüş, 3 arkadaşımız da yaralanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here