QSD: Çatışmalarda panzer ve doçka yüklü araç imha edildi

0
579

Serekaniyê’ye yönelik akşam saatlerinde başlayan işgal saldırları, yoğun bombardımanlarla sürüyor. Saldırıların merkez üslerinden Ceylanpınar’da ise ambulans hareketliliği yaşanıyor.

İşgalci Türk devletinin Rojava Kürdistanı ve Kuzey Suriye’ye dönük işgal saldırıları varılan ateşkese rağmen devam ediyor. Riha’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Altın Köyü (Xırbe Zeheb) ve Himera köylerinin aralarında bulunan bölgeden, Serekaniyê’ye kırsalında bulunan köylere dönük top atışları yapıldığı belirtildi.

SEREKANİYÊ AĞIR BOMBARDIMAN ALTINDA

Öğlen saatleriyle birlikte keşif uçuşları yapıldığı bölgeye yönelik, Ceylanpınar’dan top ve obüs atışları yapılıyor. Serekaniye’nin kırsal köyleri olan Derdara, Moriks, Xirbê Hemid, Esediye, Bir Noh, Menacir, Leylan, Umil Asafir, Arişa, Soda, Yok Diyap, Salihiye ve Daristana köylerine yönelik bombardıman altına alındığı bildirildi.

QSD GÜÇLERİ VE İŞGALCİ ÇETELER ARASINDA ÇATIŞMA

Akşam saatlerinde başlayan bombardıman yoğun bir şekilde devam ederken, Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) saldırılara karşılık verdiği aktarıldı. Yine saldırılarda işgalci çeteler ile QSD güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve Soda köyünde bir panzer ve doçka yüklü araç, Leylan köyünde de doçka yüklü bir aracın imha edildiği aktarıldı.

AMBULANS HAREKETLİLİĞİ

Saldırıların merkez üslerinden Ceylanpınar’da ise sınır hattında ambulans hareketliliği yaşanıyor. Çok sayıda ambulansına sınır hattından Ceylanpınar ve Wêranşa devlet hastanelerine doğru hareket ettiği görüldü.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here