QSD: İşgalciler ağır kayıplar verdi en az 37 ölü

0
574

Türk işgal güçleri gece saatlerinden bu yana Serêkaniyê’nin bir çok bölgesine yoğun saldırılarda bulunuyor. Babil Xêr ve Til Diyab hattında en az 37 işgalcinin öldüğü, 3 panzer ve 11 askeri aracın imha edildiği bildirildi.

İşgalci Türk devleti ile El Kaide ve DAİŞ patentli çeteleri, ağır silahlarla Serêkaniyê köylerine saldırıyor.

Obüs, tank atışları ve doçkalarla düzenlenen saldırılar, Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) sert direnişiyle karşılaşıyor.

QSD kaynaklarından alınan bilgilere göre, Babil Xêr köyü Cumartesi saat 22.00’den bu yana saldırıların hedefi oluyor.

Bu alanda yaşanan çatışmalarda Pazar günü öğle saatlerine kadar 30 işgalci öldürülürken, üç panzer ve ikisi doçka monteli olmak üzere 11 askeri araç imha edildi. Öğleden sonra da çatışmalar devam ederken, işgalcilerin çok sayıda yeni kayıplar verdiği bildirildi. Ancak net bir bilanço elde edilemedi.

Til Diyab köyü de eş zamanlı olarak saldırılara maruz kaldı. Obüs ve havanlarla düzenlenen saldırılara QSD savaşçıları şiddetli karşılık verdi. Yaşanan çatışmalarda yeni bilançoya göre 8 işgalci öldürüldü. Bir önceki bilançoda 7 işgalcinin öldürüldüğü bildirilmişti.

Um İşbe ve Dirdara köylerinde de Türk devletinin saldırıları nedeniyle çatışmalar yaşanıyor. İşbe’de doçka silah monteli üç araç imha edildi.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here