QSD, Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosunu açıkladı

0
655

QSD Basın Merkezi, işgalci Türk devleti ve çetelerine karşı verilen Onur Direnişi’nin son 24 saatlik bilançosunu açıkladı.

QSD Basın Merkezi, Onur Direnişi’nin 24 saatlik bilançosunu açıkladı. “İşgalci ordu ve çete grupları bölge genelinde hava ve kara saldırılarını sürdürmüştür” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Zirgan (Ebu Rasen)

İşgalci Türk ordusu ve desteklediği çete grupları, ağır silahlarla Til El Werd, Til Mihemed, Bab El Xêr ve Til Şeîr köylerini işgal etmek için saldırı girişiminde bulunmuştur.

Til Temir

İşgalci ordu insansız hava araçları ve ağır silahlarla Rihaniyê ve Amiriyê köylerine saldırmıştır. Güçlerimizin saldırılara karşılık vermesi sonucu bir zırhlı araç imha edilmiştir.

Eyn İsa

İşgalci ordu ve çete grupları Kefîfa, Mişêrfa ve Kor Hesen köylerindeki sivil yerleşim yerlerine tank ve obüslerle saldırı gerçekleştirmiştir. Bölgede ayrıca işgalci orduya ait insansız hava araçları da bombardımanlarını sürdürmüştür. Güçlerimiz saldırılara karşılık vermiş ve nihayetinde çatışma çıkmıştır. Çatışmada sayısı bilinmemekle beraber çok sayıda işgalci ordu çetesi öldürülmüş ve yaralanmıştır.

Genel olarak işgalci ordunun saldırılarına karşılık yaşanan çatışmalarda 6 çete öldürülmüş, 8 çete de yaralanmıştır.

Bu direnişte 7 arkadaşımız şehit düşmüş, 12 arkadaşımız da yaralanmıştır.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here