QSD’den 24 saatlik bilanço: En az 15 çete öldürüldü

0
611

QSD Basın Merkezi, Onur Direnişi’nin son 24 saatinde, QSD savaşçılarının meşru savunma temelindeki direnişinde yaşanan çatışmalarda en az 15 işgalci çetenin öldürüldüğünü, 2 askeri aracın imha edildiğini açıkladı. 

QSD Basın Merkezi’nin, Onur Direnişi’nin son 24 saatine ilişkin yayınladığı açıklama şöyle:

Zirgan ve Til Temir

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri işgal saldırılarını sürdürmüştür. Ing el-Hewa, Til El Werd, Xirbe Dibs, Bab El Fereş, Til Mihemed ve Ûm El Îşba köylerine yönelik saldırıları girişiminde bulunan işgalci ordu ve çeteleri, hava gücü ve zırhlı araçlarla ilerlemeye çalışmıştır. Güçlerimiz bu girişimlere meşru savunma temelinde karşılık vermiş ve çatışma çıkmıştır. Birçok noktada uzun süre devam eden çatışmalarda en az 15 çete öldürülmüş, 2 askeri araç da imha edilmiştir.

Eyn Îsa ve Kobanê

İşgalci ordu ve çete grupları işgal alanlarını genişletmek ve M-4 uluslararası yolunu ele geçirmek için Xirbet Faris,  Boxaz Sêgir, Şêrgirad ve Mesûdiyê köylerine saldırmıştır. Saldırılara güçlerimiz tarafından karşılık verilmesiyle birçok noktada çıkan çatışmalarda, sayısı netleştirilememekle beraber çok sayıda işgalci ölmüş ve yaralanmıştır.

Yaşanan çatışmalarda toplam en az 15 çete öldürülmüş, işgalcilere ait 2 askeri araç ve bir iş makinesi imha edilmiştir.

Direnişte 8 arkadaşımız yaralanmıştır.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz