Reqa gazileri: Özgürleştirdiğimiz topraklarımızı bırakmayacağız

0
628

İşgalci Türk ordusu ve çetelerinin Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerine yönelik saldırılarına tepki gösteren Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nin gazileri, “Şehitlerimizle birlikte büyük fedakarlıklar sonucu özgürleştirdiğimiz bu toprakları bırakmayacağız” dedi.

Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde DAİŞ çetelerine karşı verdikleri mücadelede yaralanan gaziler, “Şehit arkadaşlarımızın bunca emeğinden sonra topraklarımızın bir kez daha işgal edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Fırat Gazabı Hamlesi’ne katılan ve Reqa’yı özgürleştirmek için verilen mücadelede yaralanan Xalid Paşa El Şiblî, “Bu toprakları DAİŞ’ten temizlemek uğruna büyük bedeller verdik. İşgalci Türk devleti ve onun DAİŞ/El Nusra çeteleri, şehitlerimizin kanıyla özgürleştirilen bu topraklara saldırıyor. Savaşçılarımızın iradesi ve direnişi işgalci ordu ve çeteleri yenecektir. Şehitlerimizle birlikte büyük fedakarlıklar sonucu özgürleştirdiğimiz bu toprakları bırakmayacağız. Topraklarımızı özgürleştirmek için daha fazla fedakarlık yapacağız” dedi.

El Şiblî devamla, “Osmanlılar 400 yıl boyunca topraklarımızı işgal etti ve torunlarıyla birlikte uluslararası devletlerin işbirliğiyle İskenderun’u ayırdı. Böyle bir durumun tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde yaralanan Ali Mihemed ise, “Türk devleti Suriye’ye geçen bütün çete gruplarının başlıca destekçisi oldu. Bugün bir kez daha, özgürleştirdiğimiz topraklarda DAİŞ çetelerini aktifleştiriyor. Kuzey ve Doğu Suriye’deki savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan DAİŞ çeteleri bugün tekrar bizimle savaşıyorlar. Türk devleti cezaevlerinde bulunan binlerce çeteyi çıkarıp bir kez daha Suriye’ye ve dünyaya tehdit oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Hava desteği olmasa çetelerin bir adım bile ilerlemeyeceğini belirten Ali Mihemed şöyle konuştu: “Sivilleri korumak başlıca görevimizdir. Bu nedenle sivillerin ölmemesi için bazen geride duruyoruz. Ama şehitlerimizin fedakarlıklarıyla kazanılan topraklarımızı ve haklarımızı asla bırakmayacağız. Şehit aileleri de yaralananlar da her alanda direnişi büyütecek ve bölgeyi işgalden temizleyecektir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here