Rêzan Ferqîn Misilleme Timi, 4 Nisan’ı Amed’de eylemlerle kutladı

0
233

Rêzan Ferqîn YPS-YPS JIN Misilleme Timi, “Kürt halkının doğuş günü ve onurlu insanlığın mücadele miladının başladığı 4 Nisan Önderliğimizin doğum günü vesilesi ile 2 Nisan saat 22.00 civarında Amed’in Bismil ilçesi Seyrantepe Mahallesi’nde, yine 3 Nisan gecesi Amed’in Bağlar ilçesinde havai fişeklerle kutlama gerçekleştirilmiştir” dedi.

‘HER GÜNÜ 4 NİSAN’IN HEYECANIYLA YAŞAYACAĞIZ!’

Açıklamada şunlar da ifade edildi:

“Kürt halkına varlık bilinci veren, sesini bugünlere taşıyan, halkların özgürlük tutkusunu kişiliğinde ve mücadelesinde yaşatarak herkese umut olan Önder APO’nun doğum gününü büyük bir coşkuyla karşılıyor ve Önderliğimize doğum günün, doğum günümüz kutlu olsun diyoruz.

4 Nisan kadının kurtuluşu, direnişin şahlanışı, özgürlüğün, ahlakın, vicdanın, adaletin Kürt halkı için tarihi başlangıcıdır. Önder APO tüm yaşamını başta kadınlar olmak üzere ezilen halkların kurtuluşuna adadı. Sergilediği mücadele ile sistem gerçeğini ilk ortaya çıkışından ele alarak günümüze taşıdı, gerçeği gün yüzüne çıkararak toplumu aydınlattı.

 Toplumun ahlak ve vicdanına yeniden kavuşması için mücadele veren Önder Apo’nun ortaya koyduğu felsefeden korkan sistem gerçekliği İmralı işkence sistemi ile Önder Apo’ya saldırmaktadır. Önder Apo’ya kadını yeniden yarattığı için, Kürt halkına kimlik bilincini kazandırdığı için ve halkların örgütlü güce ulaşarak sisteme karşı mücadele ettiği için büyük öfkeliler. YPS-YPS JIN güçleri olarak Önderliğimizin yaşam felsefesi çizgisinde mücadele edecek, her günümüzü 4 Nisan doğuş günümüz heyecanı ile yaşayacak, öz savunma temelinde halk olarak faşizan rejimden intikamımızı alacağız.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here