Ruhani Amerika halkına seslendi

0
685

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerikalılara açık mektup yazdı. Yaptırımların ‘salgının yayılmasına yol açtığını’ söyleyen Ruhani, ABD halkına İran’a yönelik yaptırımların son bulması için hükümete baskı yapmaları çağrısında bulundu ve “Gelecek nesiller sizi, yöneticilerinizin politikalarından sorumlu tutacaktır” ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yönetiminin uyguladığı yaptırımların ülkesinin yeni tip korona virüsüyle mücadelesine engel olduğunu ve vatandaşlarının hayatını kaybetmesine yol açtığını belirterek, Amerikan halkına, “ABD tarihine daha fazla kara sayfa eklenmesine izin vermeyin” dedi. Ruhani, ABD halkına hitaben yazdığı açık mektupta ülkesine yönelik yaptırımların son bulması için Washington yönetimine baskı yapılmasını istedi.

Amerikalılardan Kongre’deki temsilcilerini yaptırım ve baskıların hiçbir zaman başarılı olamayacağı konusunda bilgilendirmesini isteyen Ruhani mektubunda, “Şimdi ABD halkının hükümete yüksek sesle hesap sorma zamanıdır. ABD tarihine daha fazla kara sayfa eklenmesine izin vermeyin” ifadelerine yer verdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here