Ş. Çiyager – Ş. Zeryan İntikam Birimleri Aydın’da “intikam eylemleri” gerçekleştirdi

0
820

Yazılı bir açıklama yapan Şehit Çiyager – Şehit Zeryan İntikam Birimleri ” “Kesintisiz öz savunma eylemleri süreci” kapsamında İşgalci Türk devletinin Rojava’da sivil halka yaptığı katliamlara karşı Aydın’da işgalci Türk polislerine yönelik 2 intikam eylemi gerçekleştirdik. Faşist, soykırımcı, işgalci Türk devletinden yaptığı katliam ve saldırıların intikamını her an, her yerde almaya devam edeceğimizin sözünü yineliyoruz.” dedi

Açıklama şu şekilde:

“Şehit Çiyager – Şehit Zeryan İntikam Birimleri olarak “Kesintisiz öz savunma eylemleri süreci” kapsamında İşgalci Türk devletinin Rojava’da sivil halka yaptığı katliamlara karşı Aydın’da işgalci Türk polislerine yönelik 2 intikam eylemi gerçekleştirdik. Faşist, soykırımcı, işgalci Türk devletinden yaptığı katliam ve saldırıların intikamını her an, her yerde almaya devam edeceğimizin sözünü yineliyoruz.

16 Ekim gecesi Aydın’da gerçekleştirdiğimiz eylemler şu şekildedir:

16 Ekim gece saatlerinde Şehit Çiyager – Şehit Zeryan İntikam Birimleri üyelerimiz Aydın’da Poligon tepesinde konuşlanan çevik kuvvet polislerine yönelik el yapımı bombalarla eylem gerçekleştirdi.

Yine 16 Ekim gece saatlerinde Aydın’ın Tellidede mahallesinde devriye gezen polis aracına karşı havai fişeklerle eylem gerçekleştirildi.

Gerçekleştirdiğimiz her iki eylemde yaralı polisler ve fakat net sayısı tespit edilememiştir. ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here